Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viesnīca par 1240 eiro: ministres Viņķeles atpūta Ņujorkā raisa jautājumus
Veselības ministres Ilzes Viņķeles aizokeāna brauciens trīs dienās izmaksājis vairāk nekā 2000 eiro, neskaitot komandējuma naudu. (Foto: LETA)

Viesnīca par 1240 eiro: ministres Viņķeles atpūta Ņujorkā raisa jautājumus 34

Politika
2019. gada 10. oktobrī 06:48 2019. gada 10. oktobrī 06:48
  Kas Jauns Avīze
Veselības ministres Ilzes Viņķeles komandējumā Ņujorkā divas naktis viesnīcā valstij izmaksājušas 1240,99 eiro. Lai nu būtu, taču šajā pašā hotelī līdzīgu numuru var dabūt četras reizes lētāk, šodien raksta "Kas Jauns Avīze".

Viņķele kā viena no Latvijas pārstāvēm devās uz ANO 74. ikgadējo Ģenerālās asamblejas sesiju. Saskaņā ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa izdoto rīkojumu Viņķelei bija apstiprināts komandējums no 22. līdz 24. septembrim. Saskaņā ar citu Kariņa rīkojumu tūlīt pēc komandējuma noslēguma no 25. līdz 29. septembrim Viņķelei piešķirts ikgadējais atvaļinājums.

Pieķer klāt atvaļinājumu

Ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Edgars Skvariks apliecina, ka Viņķele neplānoja Latvijā atgriezties tūlīt pēc komandējuma noslēguma, bet gan piecas dienas vēlāk, proti, 29. septembrī.

"Kas Jauns Avīze" lūdza sniegt atskaiti, cik nodokļu maksātājiem ir izmaksājis Viņķeles divu dienu komandējums ASV. Pēc Veselības ministrijas valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško sniegtajām ziņām, izdevumi bijuši vismaz 2055,99 eiro.

Ministrei apmaksātas divas naktis Manhetenas četrzvaigžņu viesnīcā Hotel 48LEX New York 1240,99 eiro apmērā un aviobiļete turp un atpakaļ 815,00 eiro apmērā.

Šādu Hotel 48LEX New York numuru var dabūt uz divām naktīm par 301 eiro – četrreiz lētāk nekā ministres komandējumā.

Maksāts četrreiz dārgāk

Var pieņemt, ka likumdošana ļauj valsts amatpersonām par nodokļu maksātāju līdzekļiem segt atpakaļceļa izdevumus, pat ja persona pēcāk bauda atpūtu, tomēr paliek atklāts jautājums, cik ētiska bija Viņķeles rīcība, pieņemot lidojuma Ņujorka–Rīga biļetes apmaksu brīdī, kad mediķiem netiek palielinātas algas tādā apmērā, kā lēmusi Saeima.

Vēl interesantākas pārdomas rodas, izpētot, cik divas naktis izmaksātu minētajā viesnīcā, ja tajā vēlētos palikt jebkurš cits klients. Piemēram, no 24. līdz 26. novembrim (no svētdienas līdz otrdienai) Hotel 48LEX New York viena persona var pavadīt divas naktis par 301 eiro – vairāk nekā četras reizes lētāk nekā Viņķeles komandējuma gadījumā.

Savāda sakritība

Ņemot vērā, ka Viņķele Ņujorkā kopā ar atvaļinājumu pavadīja sešas naktis, aplūkojām, cik nakšņošana viesnīcā izmaksātu no 24. līdz 30. novembrim. Tieši 1205 eiro, kas teju sakrīt ar Veselības ministrijas sniegtajām ziņām par Viņķelei apmaksāto viesnīcu komandējuma laikā.

Vai tas nozīmē, ka Veselības ministrija slēpj informāciju, ka Viņķelei viesnīca apmaksāta ne tikai par komandējuma, bet arī par atvaļinājuma laiku, atliek vien minēt, tomēr izmaksu sakritības ļauj izteikt tādas bažas. Un tas vairs nebūtu ētikas jautājums, bet jau iespējams likumpārkāpums.

Citi šobrīd lasa

Briedis uz Minheni dodas ar privātu lidmašīnu un savu pavāru 1
Navaļnijs jautri komentē Putina versiju par pašsaindēšanos ar "Novičok", kura izstrādātājs dzīvojot Latvijā 9
Rebenoka slepkavības lieta. Valsts policija nāk klajā ar svarīgu aicinājumu 14
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган возмутила британцев, в телеэфире вынудив Гарри нарушить важное королевское правило 1

Экс-соседка Пугачевой рассказала о гулянках в особняке звезды