Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits (no kreisās) un Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs tikšanās laikā Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Levits un Burovs aicina nojaukt sienu starp galvaspilsētu un valsti 7

Ziņas
2019. gada 8. oktobrī 16:25 2019. gada 8. oktobrī 16:25
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits un Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) šodien, tiekoties Rīgas pilī, bija vienisprātis, ka rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju labā ir jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā norādīja, ka abas puses bija vienisprātis, ka galvaspilsētai, kurai ir īpašas funkcijas valstī, ir nepieciešama konstruktīva sadarbība dažādos praktiskās dzīves jautājumos ar valsts institūcijām rīdzinieku un visas Latvijas iedzīvotāju labā. Abas puses bija pārliecinātas, ka ir jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti un jāīsteno tāda sadarbība, kas stiprinātu Rīgu kā modernu Ziemeļeiropas metropoli.

Levits tikšanās laikā izrunāja jautājumu par bērnu dārzu trūkumu galvaspilsētā. Savukārt Burovs informēja par pašvaldības plāniem, tajā pašā laikā aktualizējot audzinātāju un auklīšu trūkumu, kā arī pedagoga prestižu valstī kopumā. Sarunā tika akcentēts, ka darbs pie jauno speciālistu piesaistes iegūtajai profesijai ir viens no lieliem un nākotnes izglītībai ļoti svarīgiem jautājumiem, kur valstij, universitātēm un pašvaldībām cieši jāsadarbojas. Burovs atzīmēja, ka ir atvērts sadarbībai ar valsts institūcijām dažādu jautājumu risināšanā.

Tikšanās laikā arī tika pārrunāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādē esošais Pašvaldību likums un tajā noteiktās galvaspilsētas funkcijas. Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja sacītā, nepieciešams pārrunāt arī, kā finansiāli risināt galvaspilsētai paredzētās funkcijas.

Levits arī interesējās par Rīgas aglomerācijas jautājumiem, kā arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanu. Abas puses pārrunāja arī jautājumu par Pēterbaznīcas nākotni.

Citi šobrīd lasa

Dārta Daneviča publisko kopbildi ar Artusu Kaimiņu 6
Ainars Virga sašutis, ieraugot, kas novietots kādreizējā Liepājas simbola - ģitāras - vietā
VIDEO: motociklists uzbraucis vīrietim, kurš skrējis pāri ielai
Skatīt visus komentārus

Валдис Пельш рассказал, почему предпочитает жить в России, а не в родной Латвии

Подписчики озадачены: Богомолов опубликовал фото Собчак с полностью открытой спиной