Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā plānots ievēlēt Rīgas domes priekšsēdētāju. (Foto: LETA)

Ušakovs savulaik akceptējis Centrāltirgus darījumu, iespējams, sava padomnieka Teilāna interesēs 5

Sabiedrība
2019. gada 6. oktobrī 20:06 2019. gada 6. oktobrī 20:06
  Jauns.lv / LETA
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) savulaik akceptējis AS "Rīgas centrāltirgus" darījumu, kas var pašvaldībai nest vairāk nekā deviņu miljonu eiro lielus zaudējumus, un, iespējams, tas darīts mēra padomnieka Ērika Teilāna interesēs, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Runa ir par ilgtermiņa saistībām, kurām beidzoties, pašvaldības uzņēmumam būtu privātajai kompānijai jāatmaksā ieguldītais un jāatpērk uzceltās ēkas. 

Konkurs par Rūpniecības preču tirgus teritorijas attīstīšanu tika izsludināts 2013.gadā. Pieteicies un uzvarējis viens pretendents - Igaunijā reģistrēta kompānija "Promenex OU", kas dibināta tikai dažus mēnešus pirms līguma parakstīšanas ar "Rīgas centrāltirgu". Lai gan uzņēmums bija tikko dibināts un tam nebija nekādas pieredzes, Ušakovs darījumu akceptēja.  

Līguma termiņš sākotnēji bija 12 gadi, un nomas maksa bija 100 000 eiro gadā. Nomnieks apņēmās iekārtot stāvvietas un modernas tirdzniecības vietas. Ja kaut kādu iemeslu dēļ līgumu nāktos lauzt, "Rīgas centrāltirgum" būtu jāatmaksā "Promenex" ieguldījumi. Drīz vienošanos paplašināja ar vēl vairākām stāvvietām un lielu tirdzniecības centru, pagarinot līgumu uz 30 gadiem. Ja ēkas uzceltu, tās "Rīgas centrāltirgum" būtu jāatpērk.

Rīgas domes Īpašumu departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes direktore Ilze Spūle-Statkus raidījumam norādīja, ka līgumā ir tādi punkti, kuri ir sabiedrības interesēm neatbilstoši, piemēram, tie, kas paredz, ka pēc līguma termiņa beigām "Rīgas centrāltirgum" ir pienākums atpirkt uzbūvētās būves par tā brīža tirgus vērtību. Arī Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) atzinis, ka līgums nav izdevīgs pilsētai. 

Pēc tam kad Ušakovu ievēlēja Eiropas Parlamentā, viņa vietā par "Rīgas centrāltirgus" kapitāldaļu turētāja pārstāvi kļuva Vadims Baraņņiks (NDF), kurš sešus gadus veco līgumu nolēmis lauzt, jo vienošanos uzskata par tirgum neizdevīgu.

"Dot iespēju ieguldīt un pēc tam uzlikt pašvaldībai par pienākumu to apmaksāt absolūti nebūtu ne godīgi, ne saprātīgi, ne arī būtu kāda interese," raidījumam teica Baraņņiks. 

"Nekā personīgi' vēsta, ka līguma izpilde bijusi Ušakovam svarīga un viņš prasījis Burovam nodrošināt līguma turpināšanu, pretī solot "Saskaņas" balsis par viņu kā mēru. Tomēr par Burovu nobalsoja arī Baraņņiks ar pārējiem neatkarīgajiem deputātiem. 

Raidījumam esot zināms, ka neapmierinātību ar solījuma nepildīšanu Burovam paudis Ušakovs, kurš pagājušajā nedēļā to izteicis mēram tikšanās laikā Rīgā. Burovs gan to raidījumam noliedzis.  

Baraņņiks gaidīs no "Rīgas centrāltirgus" vadības aprēķinus, ko tirgus zaudēs, vienošanos laužot, un kādi kontroles mehānismi iespējami līguma turpināšanas gadījumā. Viņš gala lēmumu sola šī mēneša beigās. 

"Nekā personīga" norāda, ka igauņu kompānijas meitas uzņēmuma SIA "Promenex" juridiskā adrese ir Centrāltirgū. uzņēmuma valdes loceklis Maksims Rjabčikovs ir saistīts arī ar SIA "Kaufmann Concepts", kam iznomāts Vidzemes tirgus. Ar tirgu apsaimniekošanu saistītie uzņēmumi aizvedot līdz uzņēmējam un bijušajam Ušakova padomniekam Teilānam.

Teilāna deklarēta dzīves vieta ir Monako, kur viņš arī pavadot lielāko daļu laika. Ušakovs uz raidījuma nosūtītajiem jautājumiem nav atbildējis. 

Baraņņiks "Nekā personīga" sacīja, ka ar Vidzemes tirgus nomnieku, kas iespējams arī saistīts ar Teilānu, līgums beidzas šogad un noteikti netikšot pagarināts. Uz šo vietu Rīgas centrā tikšot rīkota izsole par ilgstošām nomas tiesībām.

Citi šobrīd lasa

55 dienas pēc diagnozes māmiņa nomira no vēža, lai gan ārsti bija pārliecināti, ka dzimumzīmīte nav ļaundabīga
FOTO: Ukrainas lielāko dabisko krūšu īpašniece, 31 gadu vecā Mila, apbalvota svinīgā ceremonijā Kijevā 3
Katastrofāli skati Piemaskavā. Kā maza upīte pārvērtās par postošu cunami 4
Skatīt visus komentārus

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми