Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits (Foto: LETA)

Levits neuzskata, ka Šuplinskai būtu jāatkāpjas

Ziņas
2019. gada 1. oktobrī 16:13 2019. gada 1. oktobrī 16:13
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits neuzskata, ka izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) būtu jāatkāpjas no amata pēc tam, kad tiesa lēma apturēt Ministru kabineta lēmumu neapstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā Indriķi Muižnieku.

Prezidents uzsvēra, ka tiesas spriedums ir jāpilda, kā arī atbildīgajiem ir jāizdara secinājumi, tomēr šis nav tas jautājums, kādēļ ministrei vajadzētu demisionēt.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda pārliecību, ka valstij nevajadzētu tiesāties, bet izglītības un zinātnes ministrei vajadzētu aktīvāk pievērsties augstskolu pārvaldības reformai.

"Ja tiesa vienā instancē konstatē, ka mūsu lēmums nav atbilstošs, mēs neuzstāsim uz savu taisnību, tādējādi paildzinot tiesvedību, bet gan veltīsim resursus tur, kas ir sabiedrībai svarīgāk," uzsvēra Kariņš.

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesa pirmdien apturējusi Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā.

Apturot Ministru kabineta rīkojuma darbību, tiek apturētas visas ar to radītās tiesiskās sekas. Tādējādi Gvido Straube zaudē rektora vietas izpildītāja statusu un par rektora pienākumu izpildītāju ir atzīstams Muižnieks. Tāpat šobrīd ir zudis tiesiskais pamats atkārtoti organizēt rektora vēlēšanas, skaidroja tiesā.

Citi šobrīd lasa

Kādēļ Zviedrija iet savu ceļu un neievieš striktus ierobežojumus? Intervija ar zviedru epidemiologu 8
Speciālisti Ķīnā nonākuši pie biedējoša secinājuma saistībā ar Covid-19 9
Lielbritānija sagaidījusi pirmo pašizolācijā dzimušo mazuli - sieviete dzemdē, pirms ierodas mediķi
Pievienot komentāru

"Мы пережили самые темные моменты": семья выступила с обращением в день рождения Анастасии Заворотнюк

Зараженная коронавирусом в слезах рассказала о страшных последствиях болезни