Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas delegācijas EPPA vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (Foto: LETA)

Latvija vienīgā solidarizējas ar Ukrainu un nepiedalās EPPA sēdēs

Politika
2019. gada 1. oktobrī 14:57 2019. gada 1. oktobrī 14:57
  Jauns.lv / LETA
Latvijas delegācija kā vienīgā no Eiropas Padomes parlamentārās asamblejas (EPPA) dalībvalstīm, solidarizējoties ar Ukrainu un atsaucoties uz Ukrainas delegācijas lūgumam, nepiedalīsies šīs sesijas plenārsēdēs, taču turpinās aktīvu darbu politiskajās grupās un komitejās, paziņojusi Latvijas delegācijas EPPA vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Kā informēja parlamenta Preses dienestā, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Gruzijas delegāciju pārstāvji vienojušies, ka boikotēs arī organizācijas 70.gadadienai veltītos svinīgos pasākumus, "protestējot pret Krievijas necienīgajām prasībām un finansiālo sabotāžu, kas Eiropas Padomei licis atteikties no savām vērtībām".

Delegāciju vadītāji no šīm piecām valstīm parakstīja kopīgu paziņojumu, kurā pārstāvji "vērš uzmanību uz iedragātajām Eiropas Padomes vērtībām, EPPA dalībvalstu vairākumam izliekoties neredzam nepārtrauktos cilvēktiesību pārkāpumus, teritoriju okupācijas, Krievijas karadarbību pret tās kaimiņiem, kā arī neskaitāmos citus pārkāpumus, kurus Krievija turpina īstenot arī pēc tās balsstiesību atjaunošanas EPPA".

Šīs valstis veido "Baltija+ grupu", kura nodibināta ar mērķi atgādināt EPPA un tās locekļiem par organizācijas pamatprincipiem, aizstāvētu Krievijas īstenotās Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, kā arī regulāri nosodītu Krievijas militāro okupāciju Austrumukrainā, daļā Gruzijas un Moldovas. Nākamā "Baltija+ grupa" sanāksme notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā novembra vidū.

EPPA kārtējā sesija norisināsies līdz 4.oktobrim Strasbūrā, un tajā līdz ar delegācijas vadītāju Lībiņu-Egneri piedalās arī vadītājas vietnieks Artuss Kaimiņš (KPV LV), kā arī deputāti Boriss Cilevičs (S), Marija Golubeva (AP), Linda Ozola (JKP) un Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Citi šobrīd lasa

Vesela sauja ērču - sociālajos tīklos ļaudis dalās ar šim gadalaikam netipisku foto 2
FOTO: ar iespaidīgu šovu un grandioziem priekšnesumiem atklāts gada pikantākais festivāls - "Erots 2020" 2
"Tā nedaudz salauza man ausis" - Francijas kultūras ministrs kritizē Eirovīzijai izvirzīto dziesmu
Tēmas: Ukraina

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида