Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Namībijas viceprezidents Nangolo Mbumba tikšanās laikā Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Latvijas prezidents: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā 44

Politika
2019. gada 13. septembrī 16:02 2019. gada 13. septembrī 16:02
  Jauns.lv / LETA
Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, šodien Rīgas pilī tikšanās laikā ar Namībijas viceprezidentu Nangolo Mbumbu pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, šodienas tikšanās Namībijas viceprezidenta vīzītes laikā ir pirmais tika augsta līmeņa kontakts starp abām valstīm.

Tikšanās laikā Levits atzina, ka Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā. 

"Latvija pakāpeniski paplašina tās divpusējo sadarbību ar dienvidrietumu Āfrikas reģionā valstīm, attīstot gan politisko, gan ekonomisko saikni. Lai gan mūsu valstis šķir liels attālums, mūs vieno vēlme attīstīt ciešākas saites, kas balstītas uz savstarpēju cieņu un vēlmi vairot abu valstu labklājību. Tāpat mūs ar Namībiju vieno uzskats, ka īpaša uzmanība jāpievērš ekonomikas vajadzībām piemērotai kvalitatīvai profesionālajai un augstākajai izglītībai, kā arī digitālajām prasmēm," pauda Valsts prezidents.

Levits arī uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Āfrikas sadarbības ilgtermiņa mērķiem jābūt vērstiem uz ilgtspējīgas, ekonomiskas sadarbības nostiprināšanu, radot piemērotus apstākļus investīcijām un biznesa videi.

Namībijas viceprezidents Mbumba pateicās Latvijas Valsts prezidentam par uzņemšanu, novērtēja Latvijas sasniegumus tehnoloģijās, inženierzinātnēs, veselības aprūpē, izglītībā un citās jomās, kā arī apstiprināja, ka Namībijas delegācija ieradusies Latvijā, lai divu dienu darba vizītes laikā mācītos, pārņemtu labo praksi un dibinātu draudzīgas attiecības tālākai sadarbībai.

Citi šobrīd lasa

Alkoholiķu reitings pēc zodiaka zīmes: kam ir vislielākais risks 10
Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 83
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 15
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель