Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valdība "melnajā piektdienā" vienojās par nākamā gada budžetu, kurā paredzēta nauda gan skolotāju, gan ārstu algu palielināšanai. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Nākamgad gan mediķiem, gan skolotājiem būs lielākas algas, minimālā alga 2021. gadā būs 500 eiro 156

Sabiedrība
13. septembrī 11:26 2019. gada 13. septembrī 11:26
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Valdība piektdien, 13. septembrī, ārkārtas sēdē apstiprinājusi nākamā gada budžeta projektu, kurā ir paredzēts papildu finansējums gan mediķiem, gan pedagogiem, kā arī pašvaldības var cerēt uz finansējumu jaunu bērnudārzu būvniecībai. Toties minimālā alga par 70 eiro pieaugs aiznākamgad.

Budžetā papildus piecu partiju veidotā valdība ir atradusi 192,4 miljonus eiro, kuru daļa tad arī tiks atvēlēta mediķu un pedagogu algu celšanai. Tā, piemēram, skolotāju zemākā mēneša likme tiks noteikta 750 eiro liela.

Lielākie papildu izdevumi paredzēti mediķu algām un veselības nozares prioritātēm (50 miljoni eiro), pedagogu algām (23 miljoni eiro), kā arī kultūras, iekšlietu sistēmas un tieslietu sistēmas darbinieku algām. Ir paredzēti papildu līdzekļi arī zinātnei, demogrāfijai, tieslietām, iekšlietām, finanšu sektora sakārtošanai atbilstoši „Moneyval” rekomendācijām un citām prioritātēm.

Tāpat arī nolemts celt ar nodokļiem neapliekamo diferencēto minimumu līdz 300 (pašreiz – 230) eiro no nākamā gada 1.janvāra, kam atvēlēs 32 miljonus eiro. Savukārt no 2021. gada 1. janvāra tiks palielināta minimālā alga līdz 500 eiro apmērā.

Pirms budžeta apstiprināšanas pašvaldības arī satraucās, ka valdība neparedz līdzekļu jaunu bērnudārzu celtniecībai, bet tam naudu atradīs, ja pašas pašvaldības noteiks prioritātes, ko vēlēsies celt savā teritorijā. Ja bērnudārzs būs prioritāšu augšgalā, nevis kādā „padsmitajā” vietā, tad arī nauda tā būvniecībai tiks rasta.

2020. gadam valsts budžeta bāzes izdevumi ir 9,9 miljardi eiro apmērā (pamatbudžeta – 7 132,4 miljoni eiro un speciālā budžeta bāzes izdevumi - 2 983,3 miljoni eiro).

Citi šobrīd lasa

No mīlas līdz naidam - skaļākie skandāli šovbiznesa zvaigžņu ģimenēs
Igaunijā pieaug bērnu saindēšanās ar zelējamo tabaku "Snus". Kā ir Latvijā? 10
Pēc dievišķās proporcijas principa par skaistāko sievieti pasaulē atzīta modele Bella Hadida 10
Skatīt visus komentārus

Звезда Playboy решила стать президентом Хорватии, чтобы легализовать проституцию

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы