Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits. (Foto: LETA)

Levits intervijā vērtē Kariņa darbu un izsakās par Saeimas atlaišanas iespējām 59

Politika
2019. gada 5. septembrī 08:19 2019. gada 5. septembrī 08:19
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un viņa valdības darbu vērtē kā labu un situācijai atbilstošu.

Intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze" (NRA) Levits norāda, ka valdība ir sākusi vairākas reformas, kuras viņš uzskata par jēdzīgām un atbalsta, tādēļ arī neplāno, piemēram, sasaukt valdības sēdes ar savu darba kārtību.

"Budžeta veidošanas procesā es gan esmu norādījis uz vairākām likumdošanas prioritātēm, kas man šķiet svarīgas no Latvijas valsts demokrātijas viedokļa," atgādina prezidents, pieminot politisko partiju finansējuma un mediju jautājumu sakārtošanu.

Aizstāvot savu ideju par nepieciešamību palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām, Levits norāda, ka Latvijas apstākļos partiju sponsori ļoti reti ir altruistiski, viņiem vienmēr ir savas vēlmes. "Visai valstij kopumā šo sponsoru vēlmju apmierināšana ir daudz, daudz dārgāka nekā samērā nelielās summas, ko izmaksātu partiju darbība," pārliecināts Valsts prezidents.

Pēc viņa domām, partijām jābūt pietiekami lielām, ietekmīgām, tām jākonsolidē viedoklis dažādos sabiedrībai būtiskos jautājumos, bet nevar pastāvēt "viena jautājuma" partijas.

Vaicāts, vai ir kādi kritēriji, pēc kuriem vadītos, izšķiroties par Saeimas atlaišanas ierosināšanu, Levits atbild, ka tādu lēmumu varētu pieņemt, ja valdība ilgstoši nebūtu rīcībspējīga. "Valdībai jābalstās uz vairākumu Saeimā - ja pastāv nespēja izveidot šādu vairākuma koalīciju, tad Valsts prezidentam ir atkal iespēja nodot jautājumu par Saeimu izlemšanai ārkārtas vēlēšanās."

Pagaidām gan Levits neredzot nekādu pamatu Saeimas atlaišanai. "Teorētiski šāda situācija var būt, bet aktuālajā situācijā neredzu tam pamatu. Ārkārtas vēlēšanas ir ārpus mūsu politiskā redzesloka," intervijā norāda prezidents.

Citi šobrīd lasa

Vai kaķi patiešām ir nedraudzīgi? 5
Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 83
Alla Pugačova staro un pozē Galkinam. Viņš komentē: "Laba" 17
Skatīt visus komentārus

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель