Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ivara Vītola attēls no notikuma vietas. (Foto: Facebook)

Dundagas nemieros, aizstāvot atlaisto Kolkas pagastveci, sanāk simtiem cilvēku un pat policija 95

Novadu ziņas
22. augustā 20:59 2019. gada 22. augustā 20:59
Jauns.lv / LETA
Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis paskaidrojumus no Dundagas novada domes par lēmumu atbrīvot no amata Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu, informēja ministra pārstāve Agnese Vārpiņa. Tikmēr pie Dundagas domes šodien notika vērienīgs protests pret notiekošo. Klāt bija pat policija.

Pūce norāda, ka ir saņēmis iedzīvotāju sūdzības, par to, ka Dundagas novada domē netiek ievēroti labas pārvaldības principi.

"Kā var novērot, tad Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja nepietiekami pamatota un izskaidrota atbrīvošana no amata izsauc asu vietējās sabiedrības reakciju. Aicinu Dundagas domei sniegt sava lēmuma pamatotu skaidrojumu un reizē vēlos uzteikt sabiedrības iesaisti, paužot aktīvu pilsonisku pozīciju," norāda ministrs.

Ministrs pieprasījis skaidrot, vai, atceļot no amata Pinkenu, ir ievērots Darba likums, valsts pārvaldē nostiprinātie labas pārvaldības principi un vai atbrīvošana no amata ir bijusi pamatota ar būtiskiem pārkāpumiem, nevis pieņemts politisks lēmums.

Saistītās ziņas

Dundagas pašvaldības deputāti Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Pinkenu amatā neatjaunos 2
Vietējie pošas vērienīgam protestam pret Dundagas domi, kura atlaida cienījamu un darbīgu Kolkas pagastveci 65
Dundagas novada pašvaldība ārprāta steigā atlaiž Kolkas pagastveci: viņš atļāvies strādāt atvaļinājumā 11

Jauns.lv jau vēstīja, ka Dundagas novada dome Pinkenu atbrīvoja no amata 9.augusta domes ārkārtas sēdē. Taču ceturtdien pie domes pulcējās simtiem cilvēku, prasot Pinkenu amatā atjaunot vai arī atkāpties. Uz demonstrantu plakātiem bija rakstīts "Apgaismot tumsoņus!", "Vakar darbā meklēju taisnību, šodien meklēju darbu", "Vanda, kas visu savanda" un citi.

Piketētāji uzskata, ka pašvaldībai nebija pamata no amata atbrīvot Pinkenu, kamēr Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts ("Mūsu cilvēkiem") pašvaldības interneta vietnē skaidrojis, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņemot darbā darbiniekus un slēdzot saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas "Zītari" pārbūves projektēšanu.

Neraugoties uz aktīvistu protestiem, Dundagas novada domes koalīcija šodien kārtējā domes sēdē vienojās Pinkenuamatā neatjaunot.

Citi šobrīd lasa

Ko latvieši darīja un lasīja 18. novembrī pirms 50 gadiem: 1969. gada 18. novembris Latvijā 18
"Gan jau man dzīve kaut ko piespēlēs" - LNT laika ziņu vīrs Māris Grigalis plinti krūmos nemet 10
VIDEO: ar krāšņu uguņošanu noslēdzas Latvijas 101.gadskārtas sagaidīšanas svētki 5
Tēmas: Kolka
Skatīt visus komentārus

Российская танцовщица бросила Джонни Деппа из-за его вражды с Эмбер Херд

Такая же, как все: Скромность герцогини Кэтрин впечатлила других мам в школе раннего развития