Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vīrietis pie datora. (Foto: Shutterstock)

Jūlijā reģistrētas 104 997 apdraudētas unikālas IP adreses 14

Sabiedrība
2019. gada 11. augustā 09:26 2019. gada 11. augustā 09:26
  Jauns.lv / LETA
Latvijā jūlijā reģistrētas 104 997 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Apkoptie dati atklāj, ka 2019.gada jūlijā unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 65 540 gadījumu. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 7429, bet 30 551 bija cits apdraudējuma gadījums.

Vienlaikus 73 incidenti reģistrēti kā pakalpojumu pieejamība, 59 incidenti reģistrēti kā krāpšana, 35 incidenti reģistrēti kā kaitīgs saturs, bet neviens gadījums nav reģistrēts informācijas drošībā.

Savukārt ļaunatūras izplatībā visbiežāk reģistrēta "Botnet" ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēti 4039 gadījumi, kamēr 995 gadījumi bija "Compromised-router" un 954 gadījumi bija "Mirai" ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei "Cert.lv" izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, "Conficker", "Zeus", "Mirai", un ievainojamību, piemēram, "Opendns", "Openrdp" tipiem.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Citi šobrīd lasa

Trakais treneris Samoilovs par labākajām smiltīm, garajiem latviešiem un baudu
Igauņu tūristi pie Tenerifes krastiem pamana dīvainas kastes - pēc to atvēršanas tiek izsaukta policija 3
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu 26
Skatīt visus komentārus

Младшего сына герцогини Кэтрин и принца Уильяма засняли с няней в музее

«Красавица!»: Кристина Орбакайте в платье из масс-маркета восхитила Аллу Пугачеву