Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits. (Foto: LETA)

Nākamnedēļ Valsts prezidents tiksies ar Preses izdevēju asociācijas pārstāvjiem 22

Sabiedrība
2019. gada 4. augustā 18:03 2019. gada 4. augustā 18:03
  Jauns.lv / LETA
Nākamnedēļ Valsts prezidents Egils Levits tiksies ar Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) pārstāvjiem, lai apspriestu mediju pieejamību, drukāto mediju pieejamību reģionos un mediju politisko kvalitāti, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Viņa sacīja, ka mediju politika ietilpst prezidenta interešu laukā un viņš pievērš lielu uzmanību sabiedriskajiem medijiem un nepieciešamībai pēc ilgtermiņa politikas šajā jomā. Prezidents uzskata, ka mediju politikas kvalitāte ir ārkārtīgi būtiska demokrātijas stiprināšanai, un tam šobrīd pievērš pastiprinātu uzmanību, skaidroja Rozenberga.

Tikšanās notiks 8.augustā plkst.15.30 Rīgas pilī.

Kā ziņots, preses izdevējiem patlaban aktuāla ir problēma ar drukātās preses piegādēm, jo valdība pagaidām "Latvijas Pastam" nav piešķīrusi finansējumu piegāžu kompensēšanai. LPIA valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Līcis laikrakstam "Diena" pauda viedokli, ka tādējādi Krišjāņa Kariņa (JV) valdība grib iznīcināt vietējo informatīvo telpu.

Pēc Līča vārdiem, ja valsts vairs nekompensēs sev piederošajam "Latvijas Pastam" zaudējumus par preses piegādēm, tad presei nāksies uzņemties piegādes tarifu palielinājumu, kas tad būs 3,6 reizes laukos un nedaudz mazāk reižu lielāks pilsētās, un tā rezultātā "prese Latvijā nevarēs principā pastāvēt, būs tirāžu kritums, daudzu izdevumu slēgšana".

"Tas savukārt novedīs pie tā, ka būs jālikvidē arī pasta piegāžu tīkls visā Latvijā, jo pastniekiem vairs nebūs darba. Jo nav nekādu indikāciju, ka lasītājs spēs pieņemt straujo sadārdzinājumu, piemēram, reģiona avīzi, kam abonēšana šobrīd ir 6,50 eiro mēnesī, visticamāk, nebūs gatavi nākamgad abonēt par 8,50 eiro. Es saprotu, ka kungiem Rīgā, kuri ēd pusdienas par 20 eiro dienā, nav saprotams, kā laukos cilvēkam var būt liels kāpums no sešiem uz astoņiem eiro mēnesī, bet tā tas ir. Šāds cenas kāpums nogāzīs Latvijas preses tirāžas," apgalvojis Līcis.

Līcis ir pārliecināts, - ja Latvijas mediji iznīks, vieta tukša nepaliks - "kāds, kuram būs daudz naudas, šajā tirgū iespiedīsies, un acīmredzot tie nebūs nacionālie mediji".

Citi šobrīd lasa

Latviešu ceļotājs uzbūvē trīs vienā: velosipēds, laiva, māja 1
Neierasti skati! Ziedus Lindai Leen pasniedz skatītājs ar sejas masku 6
"Sazvērējušies, lai apkaunotu" - Megana Mārkla ticēja, ka karaļnams ir pret viņu
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения