Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume tikšanās laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. (Foto: LETA)

Straume: "Levits ir pirmais no prezidentiem, kas klātienē interesējas par KNAB darbu" 13

Politika
2019. gada 30. jūlijā 19:04 2019. gada 30. jūlijā 19:04
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits ir vienisprātis ar KNAB vadītāju Jēkabu Straumi par to, ka viena no biroja prioritātēm ir analītisko spēju stiprināšana.

Levits šodien tikās ar KNAB vadītāju, lai pārrunātu korupcijas novēršanas un apkarošanas nozīmi valstī. Pēc Straumes sacītā, Levits ir pirmais no prezidentiem, kurš klātienē iepazinies ar KNAB darbību, un tas ir apliecinājums, ka tiesiskuma stiprināšanai ir būtiska nozīme valsts attīstībā, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

KNAB vadītājs tikšanās laikā informēja Valsts prezidentu par KNAB darbu, konstatētajām problēmām, izvirzītajām prioritātēm un turpmāk plānotajiem pasākumiem, lai uzlabotu korupcijas novēršanu un apkarošanu Latvijā. Pēc Valsts prezidenta domām, KNAB darbībai ir jābūt mērķtiecīgai, uz analīzi balstītai un iedarbīgai.

Valsts prezidents bija vienisprātis ar KNAB vadītāju par to, ka viena no biroja prioritātēm ir turpināt stiprināt iestādes analītiskās spējas, kas ļautu atklāt un izmeklēt sarežģītākās korupcijas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un citu finanšu noziegumu shēmas. Finanšu izmeklēšana ir joma, kurai būtu jāpievērš lielāka vērība.

Vienlaikus sarunā par atalgojumu sistēmu nozarē strādājošiem Levits pauda nostāju, ka valstī ir nepieciešama vienota valsts pārvaldes atalgojuma sistēma, lai neradītu neveselīgu konkurenci, un tajā virzienā var sākt strādāt jau šodien.

"Latvijas nākotne ir sabiedrības rokās, un tikai kopīgiem spēkiem mēs varam panākt rezultātu un uzvarēt cīņā ar korupciju. Aicinu ikvienu, gluži tāpat kā to dara Latvijas Valsts prezidents, ar neizsīkstošu enerģiju un darba sparu veikt godprātīgi ne tikai savus amata pienākumus, bet arī pašaizliedzīgi iestāties un rūpēties par tiesiskumu, demokrātijas vērtībām un kopumā par visas valsts un sabiedrības interesēm," uzsvēris KNAB priekšnieks.

Citi šobrīd lasa

“Corona” uzvaras gājiens Latvijā: korona pirmskara “perēkļi” – Rīgā un Liepājā
Mantoju prāvu summu: kā ieskaitīt naudu "Latvijas Pasta" kontā
No bēdubrāļa par veiksminieku - šovmenis Nauris Brikmanis ticis pie darba un priecājas par līdzcilvēku atbalstu
Tēmas: KNAB, Egils Levits
Skatīt visus komentārus

62-летняя Шэрон Стоун показала фигуру в бикини

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном