foto: LETA
Zīle: jaunajā EP sasaukumā starp Latvijas deputātiem trūkst koordinācijas
Eiropas parlamenta deputāts Roberts Zīle.
Politika
2019. gada 26. jūlijs, 08:51

Zīle: jaunajā EP sasaukumā starp Latvijas deputātiem trūkst koordinācijas

Jauns.lv / LETA

Jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā starp Latvijas deputātiem pagaidām trūkst koordinācijas, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Par koordinācijas trūkumu liecinot tas, ka vairākās EP komitejās un komisijās Latviju pārstāv vairāki deputāti, lai gan iepriekšējā sasaukumā deputāti savstarpēji komunicējuši, lai komitejas sadalītu tā, ka Latvijas intereses tiktu pārstāvētas maksimāli plaši un komitejās nebūtu deputātu "pārklāšanās".

"Šoreiz ir ļoti daudz pārklāšanās, nesarunājoties, kādā veidā tas notiek. Teiksim, Transporta komitejā ir arī Andris Ameriks (S), [Nils] Ušakovs (S) ir arī Budžeta komisijā, kurā es esmu, un tādā garā," norādīja Zīle.

Viņš rezumēja, ka no Latvijas ievēlēto EP deputātu rīcība pagaidām nav savstarpēji koordinēta, bet laiks rādīs, kā būs tālāk. "Protams, ja "Saskaņas" deputāti vēlēsies tikai rīdzinieku intereses pārstāvēt, tad tā sadarbība nesanāks, jo tur nekādi [tādi] jautājumi nebūs iekļauti dienaskārtībā," piebilda Zīle.

Kā ziņots, jaunais EP sasaukums darbu sāka 2.jūlijā. No Latvijas tajā darbojas nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti Zīle un Dace Melbārde, "Saskaņas" deputāti Ušakovs un Ameriks, "Jaunās Vienotības" deputātes Sandra Kalniete un Inese Vaidere, kā arī apvienības "Attīstībai/Par!" deputāts Ivars Ijabs un "Latvijas Krievu savienības" deputāte Tatjana Ždanoka.