foto: Ieva Leiniša/LETA
Labdarības fonds "Novum Riga Charitable Foundation" projektiem šogad piešķīris vairāk nekā 200 000 eiro
Mecenātu Oļega Fiļa (no kreisās) un Ernesta Berņa labdarības fonds "Novum Riga Charitable Foundation" ir "ABLV Charitable Foundation" pēctecis.
Sabiedrība
2019. gada 9. jūlijs, 09:45

Labdarības fonds "Novum Riga Charitable Foundation" projektiem šogad piešķīris vairāk nekā 200 000 eiro

Jauns.lv

Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds "Novum Riga Charitable Foundation", sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gada pirmajā pusgadā atbalstījis projektus 209 794 eiro apmērā, portālu Jauns.lv informēja fondā.

Labdarības fonds turpināja darboties sociālajos projektos, palīdzot vājdzirdīgiem bērniem, Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm un smagu slimību skartajiem.

Programmā “Palīdzēsim dzirdēt!”, kas ir viena no fonda ilglaicīgākajām programmām un viena no plašākajām vājdzirdīgo bērnu atbalsta platformām Latvijā, augstas kvalitātes digitālos daudzkanālu dzirdes aparātus šogad saņēmuši jau 22 bērni.

Pilsētvides labiekārtošanas programmā “Jaunā Rīga” fonds turpināja atbalstīt topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja veidošanu, kā rezultātā jūnijā tika saņemti visi nepieciešamie valsts un pašvaldības institūciju saskaņojumi muzeja būvniecības projektam, kas ļauj uzsākt darbus pie būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes. Pilsētvides attīstības ietvaros gada sākumā ar fonda atbalstu sakopts arī viens no atpazīstamākajiem Jūrmalas vides objektiem – Globuss.

Tāpat fonds turpināja veicināt daudzpusīgu un kvalitatīvu kultūras ziņu satura veidošanu programmas “Kultūras žurnālistika” ietvaros. Savukārt Ernesta Berņa personīgi izveidotās mecenātu programmas ietvaros tika finansēts Rīgas 21. vidusskolas remonts.

Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds "Novum Riga Charitable Foundation" ir "ABLV Charitable Foundation" pēctecis, kura projekti tika uz laiku pārtraukti līdz ar fonda lielākā partnera darbības apturēšanu. Fonds darbojas piecās jomās: "Bērni un ģimene", "Izglītība", "Pilsētvide", "Mecenātu projekti" un "Laikmetīgā māksla". Vairāk nekā 12 gadu laikā ar fonda atbalstu realizēti 369 projekti, 445 bērni saņēmuši dzirdes aparātus, 5 667 dalībnieki piedalījušies izglītojošās nometnēs, kopumā projektiem piešķirot vairāk nekā 5 miljonus eiro.