Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Apvienības "Attīstībai/Par" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts. (Foto: LETA)

"Attīstībai/Par!" izskatīšanai virzīs Dzīvesbiedru likumu nelaulātu pāru aizsardzībai 84

Politika
17. jūnijā 11:52 2019. gada 17. jūnijā 11:52
Jauns.lv / LETA
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) izskatīšanai Saeimā šonedēļ virzīs Dzīvesbiedru likumu, kam vajadzētu kalpot nelaulātu pāru jeb divu pieaugušu fizisku personu aizsardzībai.

Kā sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts, partijas piedāvātais Dzīvesbiedru likums būšot "likums ikvienam". "Mēs sniedzam papildus instrumentu, lai sniegtu drošību divām fiziskām personām, kuras dzīvo kopā," gaidāmā likumprojekta būtību iezīmēja politiķis.

Pavļuts uzsvēra, ka jaunais likums "neaizvietos un nekāda gadījumā neapdraudēs laulības institūtu". Tas sniegs papildus drošību arī tām ģimenēm, kuru attiecību pamatā ir rūpes vienam par otru un kopēja saimniekošana, tajā skaitā kopā dzīvojošiem senioriem, norādīja politiķis.

AP līdzpriekšsēdētājs apgalvoja, ka vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju atbalstot attiecību regulējumu, ko atspoguļos topošais Dzīvesbiedru likums. Politiķis norādīja, ka nevajadzētu pieļaut jautājuma skatīšanu tikai no kādas vienas prizmas, kamēr tas skar visas sabiedrības vajadzības un intereses.

Kā ziņots, Tieslietu ministrija (TM), atbildot tiesībsargam Jurim Jansonam par viņa rekomendācijām valstij paredzēt vienotu juridisku sistēmu dažādu ģimenes formu atzīšanai, iepriekš norādīja, ka ikvienam ir tiesības brīvi paust savu gribu un uzskatus, bet jārēķinās, ka individuālās gribas izpausmes ne vienmēr tiks atbalstītas ar konkrētās valsts tiesību aktos pastāvīgi noteikto regulējumu.

Vēstulē norādīts, ka vienādos un salīdzināmos apstākļos atrodas visas tās personas, kurām atbilstoši Latvijas tiesību aktos noteiktajam ir tiesības nodibināt ģimenes attiecības, noslēdzot laulību. Ja valsts tiesiskais ietvars neparedz citu savienību kā vien laulības nodibināšanu, jo Latvijā nav un nekad nav bijis citu partnerattiecību reģistrācijas formu, tad personas gribai nav noteicošs raksturs, pauda TM.

Iepriekš 12.Saeimā tika skatīts nosacīti līdzīgs risinājums. Parlaments nemainīja parlamenta Juridiskās komisijas iepriekš pieņemto lēmumu noraidīt priekšlikumu, kas paredzēja ieviest jaunu civiltiesisko institūtu - partnerību.

Citi šobrīd lasa

Mazpilsētas eksperiments neizdevās: Valkā pēkšņi atceļ divu populāru grupu koncertus 8
Spriedze Persijas līcī: sarunas par Latvijas valstspiederīgā atbrīvošanu turpinājušās visu nakti 189
Svētki turpinās: Laimas Vaikules festivālā grezni nosvin "Jūrmalas dienu" 14
Tēmas: 13. Saeima
Skatīt visus komentārus

"Олег из Чиекуркалнса" снова напал на людей: теперь уже в Старой Риге

Борис Моисеев сделал печальное заявление на фестивале Laima Rendezvous Jurmala 2019