Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pianists Andrejs Osokins. (Foto: LETA)

Video: festivāls RĪGA JŪRMALA. Koncertu TOP 3: pianista Andreja Osokina izvēle 2

Kultūra
8. jūnijā 07:00 2019. gada 8. jūnijā 07:00
Jauns.lv
Festivāls RĪGA JŪRMALA, kas šogad notiks pirmo reizi, piedāvā fantastisku programmu – tā būs lieliska iespēja dzirdēt ģeniālu mūziku. Kā pianists vēlos īpašu uzmanību veltīt trīs klavierspēles meistariem: Marejam Peraijam, Rūdolfam Buhbinderam, Juidzjai Vanai.

Marejs Peraija ir viens no maniem mīļākajiem pianistiem, kura veiktie ieraksti ar Hendela, Baha, Bēthovena, Mocarta mūziku šobrīd ir vērtējami kā vislabākie. Viņš ļoti daudz strādā ierakstu studijā un ne tik bieži spēlē koncertos. Iespēja dzirdēt viņu dzīvajā ir faktastiska, reta un vērtīga. Tas noteikti būs koncerts, ko atcerēsimies pēc 10 un 20 gadiem.

Man pašam šobrīd fokusā ir pianists Rūdofls Buhbinders – viens no labākajiem Bēthovena interpretiem. Bēthovenam nākamgad būs 200 gadu jubileja, tāpēc Buhbinders šobrīd ir ļoti pieprasīts – viņu mīl visa pasaule. Esmu dzirdējis vairākus viņa koncertus. Tie ir ļoti iespaidīgi. Viņš ir viens no grudrākajiem mūziķiem, kas mūsdienās koncertē Eiropā.

Juidzja Vana – fantastiska sieviete, kas šobrīd ir viena no lielākajām zvaigznēm klasiskajā mūzikā. Spēlē ar nevainojamu virtuozitāti, viņai piemīt burvigs un neatkartojams stage present - skaisti tērpi, daudzīga un uzlādēta enerģētika. Tas padara visus klausītājus laimīgus un ieinteresētus klasisajā mūzikā.  Tieši viņa šobrīd piesaista kā magnēts piesaista klasiskajai mūzikai jaunus klausītājus. Ja neesat bijis uz viņas koncertiem, tad nezinat, kādi ir jaunākie trendi, virzieni klasiskajā mūzikā.  Ļoti iesaku!

Viss par festivālu šeit!

Citi šobrīd lasa

Hercogiene Megana un princese Eiženija dievina šīs perfektās laiviņas 4
Mirstošas 93 gadus vecas britu sievietes pēdējā vēlēšanās izsauc izbrīnu sociālajos tīklos 21
Policijas darbinieki izglābj plastmasas maisā ietītu tikko dzimušu mazuli (brīdinām - ar vājiem nerviem neskatīties)
Skatīt visus komentārus

Валдис Пельш обратился к друзьям-музыкантам: "Ну и кто теперь никчемный латыш?"

Вдова Караченцова ищет нового мужа? Людмила Поргина честно ответила на вопрос о личной жизни