Rosļikovs izsaka versiju, kāpēc kopā ar kolēģiem izslēgts no "Saskaņas" (papildināts)
Četru no partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas izslēgto politiķu vēlme saņemt skaidrojumus saistībā ar Sandra Bergmaņa (S) virzīšanu vicemēra amatam tika traktēta kā rupja kārtības pārkāpšana, pauda viens no izslēgtajiem deputātiem, Aleksejs Rosļikovs.
Viņš skaidroja, ka politiķi vēlējušies saņemt skaidrojumus par viņa pienākumiem, atbildības jomām. Pirms apstiprināšanas vadošā amatā personai būtu jāizskaidro savi mērķi, pauda Rosļikovs.
Taču Bergmanis esot virzīts bez paskaidrojuma par viņa pienākumiem, atbildības jomām un tamlīdzīgi. Rosļikova ieskatā, tas ir arī potenciāls korupcijas risks, jo korupcijas apkarotāji, viņaprāt, pievērstu uzmanību, ja tiktu radīts amats ar jauniem palīgiem, bet bez pamatojuma.
"Tādā veidā mūsu vēlme saņemt paskaidrojumus tika traktētā kā rupja kārtības pārkāpšana, kas, manuprāt, vērtējams dīvaini," sacīja politiķis.
Viņš arī apliecināja, ka deputāta mandātu nenoliks. "Esmu gatavs pieņemt lēmumus, kas ir vērsti uz Rīgas attīstību un ir pamatoti. Balsot par kaut ko tikai tāpēc, ka kāds ir pateicis, - tā es strādāt neplānoju," viņš noteica.
Tikmēr šajā pēcpusdienā pienākusi informācija, ka četri deputāti izslēgti ne tikai no frakcijas, bet arī no partijas. No partijas "Saskaņa" izslēgti četri tās biedri - Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs.
Partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs apstiprināja, ka Rīgas nodaļa lēmusi izslēgt no partijas šos biedrus.
Rīgas domes deputāts Mihails Kameņeckis (S) sacīja, ka šie deputāti nodarbojušies ar frakcijas "Saskaņa" šantāžu, lai iegūtu varu. Konkrētus veidus, kā šie deputāti šantažējuši partiju, Kameņeckis gan neminēja, aicinot par to jautāt pašiem deputātiem.
Kameņeckis skaidri neatbildēja, kā turpmāk Rīgas domes koalīcija plāno strādāt, jo vēl esot nepieciešams laiks aptvert notiekošo. Ar šiem četriem deputātiem sadarbība gan nebūšot iespējama, piebilda Kameņeckis.
Atbildot uz jautājumu, ko varētu darīt, lai situāciju uzlabotu, "Saskaņas" deputāts sacīja, ka vislabākais būtu "turpināt pildīt vēlētājiem dotos solījumus".
Tuvākajā laikā tikšot pieņemti lēmumi par minēto četru domnieku atsaukšanu no visiem ieņemamajiem amatiem.
Baraņņiks, kļūstot par Rīgas vicemēru, no Ušakova pārņēma visas pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētāja tiesības. Viņam kā mēra vietniekam tika uzticēta atbildība par vairākām domes kapitālsabiedrībām - "Rīgas satiksme", "Rīgas namu pārvaldnieks", "Rīgas Centrāltirgus", "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs", "Rīgas 1.slimnīca", "Rīgas Dzemdību nams", "Rīgas 2.slimnīca" un "Rīgas veselības centrs". Tāpat viņam bija amats Rīgas Brīvostas valdē.
Rosļikovs ir Pilsētas attīstības komitejas vadītājs, savukārt Petrovs un Dubovs bija ierindas deputāti.
Jau vēstīts, ka pēc jauna Rīgas mēra ievēlēšanas ir sašķēlusies partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, no Rīgas domes saskaņas frakcijas piektdienas vakarā "par rupjiem pārkāpumiem" izslēgti četri biedri - vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs. Tuvākajā laikā viņi varētu tikt izslēgti arī no partijas.
Tas nozīmē, ka Rīgas domes valdošajai koalīcijai vairs nebūtu 32 balsu, bet gan tikai 28 - tieši tikpat, cik opozīcijai. Viens no opozīcijas deputātiem līdz šim balsojumos gan parasti ir atbalstījis valdošās koalīcijas viedokli.
Kā Latvijas Televīzijai skaidrojis Ušakovs, minētie četri domnieki atteikušies balsot gan par vicemēra kandidātu, gan par Oļega Burova (GKR) ievēlēšanu darbam Rīgas brīvostas valdē.
Šādos apstākļos, konsultējoties ar partneriem no partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR), pieņemts lēmums par viņu izslēgšanu no "Saskaņas" frakcijas.
Viens no izslēgtajiem deputātiem, Petrovs Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda, ka viņam neesot nekas "personīgi pret" vicemēra amatam virzīto "Saskaņas" politiķi Bergmani. Esot citi aspekti, par kuriem viņš šodien neesot gatavs runāt.
Vienlaikus no viņa sacītā izsecināms, ka no frakcijas izslēgtie politiķi nav bijuši apmierināti ar formātu, kādā vicemērs virzīts apstiprināšai. Proti, jautājums virzīts steigā, neesot bijis laika to izvērtēt. "Neviens negribēja klausīt, pateica, ka ir disciplīna un vajag darīt tā, kā pateicis vairākums," klāstīja politiķis.
Petrovs pauda, ka neko traģisku šajā situācijā nesaskata. "Ar izslēgšanu no frakcijas dzīve nemainās. Mums vēl ir divi gadi domē," viņš norādīja.