Lielākie "Jaunās Vienotības" atbalstītāji bijuši Alsungas iedzīvotāji, savukārt 14 novados vadībā izvirzījušās citas partijas
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu uzvarētāja "Jaunā Vienotība" (JV) vislielāko vēlētāju atbalstu saņēmusi 96 no 110 novadiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtie dati.
14 novados JV bija otrā populārākā balsotāju izvēle. Daugavpils novadā JV bija trešā populārākā vēlētāju izvēle, bet Zilupes novadā JV topa trijniekā neiekļuva.
JV vislielāko atbalstu guvusi Alsungas novadā, kur par šo partiju nobalsojuši 44,39% vēlētāju.
Savukārt otra Latvijā lielāko atbalstu guvusī partija "Saskaņa" pirmajā vietā ierindojās Rīgā, Olaines novadā, kā arī astoņos novados un divās Latgales pilsētās - Rēzeknē un Daugavpilī.
Vislielāko atbalstu "Saskaņa" ieguvusi Zilupē, kur par to nobalsojuši 50,87% vēlētāju, bet otrajā vietā Zilupē nokļuvusi "Latvijas Krievu savienība" (LKS), par kuru tur nobalsojuši 40,43% vēlētāju.
Apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) Latvijā kopumā atbalstījuši 12,42% vēlētāju, bet vislielākais atbalsts AP pausts Nīcas novadā, kur par šo partiju nobalsojuši 19,21% balsstiesīgo.
Rezultātā JV, "Saskaņa" un VL-TB/LNNK vēlēšanās Latvijā ieguvusi pa diviem EP deputātu mandātiem, bet AP un LKS - pa vienam.
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNK) guvusi vislielāko atbalstu Ventspilī, kā arī Rucavas, Beverīnas un Kocēnu novados. Kocēnu novadā VL-TB/LNK guvusi 31,93% balsstiesīgo atbalstu.
EP vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienība saņēma 5,34% vēlētāju atbalstu, Latvijas Reģionu Apvienība - 4,98%, Jaunā konservatīvā partija - 4,35%, bet "Progresīvie" - 2,9%. Atbalstu zem 1% saņēma "KPV LV" - 0,92%, "Latviešu Nacionālisti" - 0,67%, "Centra partija" - 0,49%, "Atmoda" - 0,47%, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija - 0,19%, "Jaunā Saskaņa" - 0,18%, bet Rīcības partija - 0,17%.