Par 5000 eiro pārdod pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni
Tā kā pirmās brīvvalsts laikā valsts augstāko apbalvojumu zīmes netika numurētas, tad paliek noslēpumā tīts, kam tas savulaik ticis piešķirts un kas ir tā pārdevējs.
Sludinājumā minēts, ka pārdevējs atbild tikai uz „nopietniem piedāvājumiem” e-pastā un neatbild uz „nenopietnu interesentu” jautājumiem. Sīkākā aprakstā par piedāvāto preci viņš raksta: „Pirmoreiz pārdošanā tiek izlikts I šķiras Triju Zvaigžņu ordenis ar lentu, kā arī lielā ordeņa zvaigzne un „podziņa” (pie parastā uzvalka spraužamais krustiņš rozetē) oriģinālajā kastītē. Komplektā nav tikai pie smokinga spraužamā mazā krustiņa lentītē - tas iepriekšējam īpašniekam ticis nozagts”.
Jāteic, ka pārdevējs, pēc visa spriežot, nav specializējies ordeņu kolekcionēšanā – faleristikas (nozares, kas nodarbojas ar ordeņu, medaļu un goda zīmju) zinātājs, jo putrojas statistikā – viņš apgalvo, ka starpkaru posmā I šķiras ordenis piešķirts tikai aptuveni 80 cilvēkiem, kaut gan oficiālā statistika liecina, ka šajā laikā to saņēmušas 298 personas, ne tikai Valsts prezidenti un ārvalstu augstākās amatpersonas.
Šī nav pirmā reize, kad Triju Zvaigžņu ordenis nonāk pārdošanā, taču I šķiras ordenis gan nav ticis piedāvāts. Piemēram, 2010. gadā kāds valmierietis interneta izsoļu vietnē par 5800 dolāriem (5192 eiro) piedāvāja pirmskara II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Savukārt pērn par 1200 eiro tika piedāvāts iegādāties dzejniekam Vitautam Ļūdēnam (1937-2010) 2007. gadā piešķirtais IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis. Toreiz dzejnieka meita Laima Ļūdēna apgalvoja, ka tā neesot viņa, kas pēc tēva nāves tirgo šo ordeni. To darot kāds kolekcionārs, kuram sieviete pēc pašas gribas ordeni atdāvinājusi. Triju Zvaigžņu ordeņi, kas nonāk pārdošanā visdrīzāk ir no dzīves aizgājušo apbalvoto mantinieki.
Triju Zvaigžņu ordenis ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums - morāla rakstura balva, un tā piešķiršana nerada apbalvotajai personai nekādas priekšrocības. Ordeni piešķir par nopelniem Tēvijas labā. Pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis starpkaru laikā piešķirts 298 personām, bet kopš tā atjaunošanas 1994. gadā – 100 cilvēkiem.