Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols. (Foto: LETA)

Ekonomikas ministrija lēmusi vairs neuzticēt Andrim Ozolam vadīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru 68

Sabiedrība
2019. gada 21. maijā 20:19 2019. gada 21. maijā 20:19
  Jauns.lv
Ekonomikas ministrija (EM) nolēmusi vairs nepagarināt līgumu ar pašreizējo investīciju un attīstība aģentūras (LIAA ) ilggadējo direktoru Andri Ozolu. Viņš lēmumam nepiekrīt un būtu gatavs turpināt strādāt, šovakar informē LNT ziņas.

EM izvērtē vairāku tās pakļautībā esošo iestāžu amatpersonas un pirmais izvērtējums nupat pabeigts par LIAA ilggadējo vadītāju Andri Ozolu. Lai arī konstatēts, ka viņa 15 gadus vadītā aģentūra Latvijas uzņēmumu konkurētspējas un eksportspējas, ārvalstu investīciju apjoma pieaugum sekmēšanai, uzrādījusi samērā labus rezultātus, tomēr nolemts, ka iestādes attīstības dēļ būtu vērts nepagarināt līgumu ar pašreizējo LIAA vadītāju, LNT atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, piebilstot, ka A.Ozols, iespējams, varētu būt noderīgs citas valsts iestādes darbu.

"Komisija ir vērtējusi vairākus aspektus un viens no būtiskajiem motīviem, manuprāt, saistīts vispār ar katru personu, kura strādā jau ilgstoši vienā darba vietā, tā ir rutīna un uz attīstību ne tik daudz vērsta darbība. Tas ir normāli, ja notiek rotācija. Rotācijai nav mērķis atbrīvoties no cilvēka, tās mērķis ir atsvaidzināt citu iestādi, ar citu skatījumu, tāpat arī dot cilvēkam izaugsmes iespējas, tas ir drīzāk tāds jauna izaicinājums formāts," tā R. Nemiro.


LIAA vadītājs tiek iecelts uz pieciem gadiem un šobrīd rit jau trešais termiņš. Saskaņā ar likumu, aģentūras vadītājs par darba attiecību pārtraukšanu jāinformē sešus mēnešus pirms termiņa. A.Ozols atzina, ka ministrs viņu informēja personīgi par to, ka tiks nomainīts no 22. novembra. Aģentūras vadītājs nepiekrīt ministra lēmumam, turklāt labprāt turpinātu vadīt LIAA. 

"Man ir zināmi arī iemesli, kāpēc ministrs tā dara, viņš pats man par to pateica. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro vēlas LIAA vadībā redzēt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Raimondu Aleksejenko. Es arī šo puisi vērtēju kā labu speciālistu, tā kā nodoms ir konkrēts, viņš arī to nav slēpis, es novērtēju taisnu valodu. Ministrs, kas ātri visu uztver, bet šobrīd pārāk maz zina, manuprāt, pieņem pārsteidzīgu lēmumu," skaidroja LIAA vadītājs. A. Ozola teikto versiju R.Nemiro neapstiprināja, bet uzsvēra, ka tiks rīkots konkurss un tam varēs pieteikties jebkurš pretendents, arī pats A.Ozols.

Citi šobrīd lasa

Eksperti brīdina, ka šogad vasara varētu būt anomāli karsta 4
Vai tiešām cīņas sports ir domāts sievietēm? UFC skaistules seja pēc cīņas izskatās baisi
Būtiskākie iemesli, kāpēc skapī sāk smakot biezie džemperi un jakas
Skatīt visus komentārus

"Из своего огорода!": Галкин показал, чем его кормит Пугачева

Памела Андерсон рассказала, по каким поводам надевает свой знаменитый красный купальник из 90-х