Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekonomikas ministrija lēmusi vairs neuzticēt Andrim Ozolam vadīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols. (Foto: LETA)

Ekonomikas ministrija lēmusi vairs neuzticēt Andrim Ozolam vadīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru 66

Sabiedrība
2019. gada 21. maijā 20:19 2019. gada 21. maijā 20:19
  Jauns.lv
Ekonomikas ministrija (EM) nolēmusi vairs nepagarināt līgumu ar pašreizējo investīciju un attīstība aģentūras (LIAA ) ilggadējo direktoru Andri Ozolu. Viņš lēmumam nepiekrīt un būtu gatavs turpināt strādāt, šovakar informē LNT ziņas.

EM izvērtē vairāku tās pakļautībā esošo iestāžu amatpersonas un pirmais izvērtējums nupat pabeigts par LIAA ilggadējo vadītāju Andri Ozolu. Lai arī konstatēts, ka viņa 15 gadus vadītā aģentūra Latvijas uzņēmumu konkurētspējas un eksportspējas, ārvalstu investīciju apjoma pieaugum sekmēšanai, uzrādījusi samērā labus rezultātus, tomēr nolemts, ka iestādes attīstības dēļ būtu vērts nepagarināt līgumu ar pašreizējo LIAA vadītāju, LNT atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, piebilstot, ka A.Ozols, iespējams, varētu būt noderīgs citas valsts iestādes darbu.

"Komisija ir vērtējusi vairākus aspektus un viens no būtiskajiem motīviem, manuprāt, saistīts vispār ar katru personu, kura strādā jau ilgstoši vienā darba vietā, tā ir rutīna un uz attīstību ne tik daudz vērsta darbība. Tas ir normāli, ja notiek rotācija. Rotācijai nav mērķis atbrīvoties no cilvēka, tās mērķis ir atsvaidzināt citu iestādi, ar citu skatījumu, tāpat arī dot cilvēkam izaugsmes iespējas, tas ir drīzāk tāds jauna izaicinājums formāts," tā R. Nemiro.


LIAA vadītājs tiek iecelts uz pieciem gadiem un šobrīd rit jau trešais termiņš. Saskaņā ar likumu, aģentūras vadītājs par darba attiecību pārtraukšanu jāinformē sešus mēnešus pirms termiņa. A.Ozols atzina, ka ministrs viņu informēja personīgi par to, ka tiks nomainīts no 22. novembra. Aģentūras vadītājs nepiekrīt ministra lēmumam, turklāt labprāt turpinātu vadīt LIAA. 

"Man ir zināmi arī iemesli, kāpēc ministrs tā dara, viņš pats man par to pateica. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro vēlas LIAA vadībā redzēt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Raimondu Aleksejenko. Es arī šo puisi vērtēju kā labu speciālistu, tā kā nodoms ir konkrēts, viņš arī to nav slēpis, es novērtēju taisnu valodu. Ministrs, kas ātri visu uztver, bet šobrīd pārāk maz zina, manuprāt, pieņem pārsteidzīgu lēmumu," skaidroja LIAA vadītājs. A. Ozola teikto versiju R.Nemiro neapstiprināja, bet uzsvēra, ka tiks rīkots konkurss un tam varēs pieteikties jebkurš pretendents, arī pats A.Ozols.

Citi šobrīd lasa

"Amorālā ģimenīte izkropļo savrupmāju": Viktorija un Deivids Bekhemi nokaitinājuši britus 1
Latvijas noslēpums: kā kvalitatīvie RAF mikroautobusi kļuva par brāķiem 12
Daudzviet Krievijā norit vērienīgi protesti; drošībnieki Maskavā aizturējuši Alekseja Navaļnija sievu Jūliju 47
Skatīt visus komentārus

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников