Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Deputāti: svarīgi paātrināt "Rail Baltica" projekta īstenošanas gaitu 6

Sabiedrība
2019. gada 17. maijā 22:25 2019. gada 17. maijā 22:25
  LETA
Svarīgi paātrināt Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenošanas gaitu, šodien pēc tikšanās ar jauno "RB Rail" valdes priekšsēdētāju Timo Rīhimeki, secināja Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, deputātu ieskatā, "Rail Baltica" izveide pavērs jaunas attīstības iespējas ne tikai Baltijas, bet plašākam Ziemeļaustrumeiropas reģionam.

Politiķi norāda, ka spēcīgs parlamenta atbalsts ir būtisks, lai paātrinātu projekta iedzīvināšanu, gan risinot zemes atsavināšanas jautājumu, gan turpmāka līdzfinansējuma nodrošināšanu no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem.

"Pozitīvi vērtējams projekta plāns, kā arī tā līdzšinējā virzība. Vienlaikus, lai turpmāk sekmētu ātrāku un efektīvāku "Rail Baltica" īstenošanu, savi mājasdarbi ir arī parlamentam. Pašlaik ir aktuāls nekustamā īpašuma atsavināšanas process, kā arī sarunu vešana par nepieciešamā līdzfinansējuma piešķiršanu projektam no ES nākamā daudzgadu budžeta. Tas ļautu piepildīt projekta vajadzības pēc atsavināmajām teritorijām un vajadzīgā līdzfinansējuma pilnā apmērā," sacīja Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP). 

""Rail Baltica" ir pārrobežu projekts, par ko ir jādomā ne tikai nacionālā, bet arī reģionālā līmenī. To izdosies īstenot vien tādā gadījumā, ja mēs par to domāsim kā baltieši, nevis tikai latvieši, lietuvieši vai igauņi, un spēsim atlikt malā nacionālās intereses un veidot kopīgu, visai Eiropai nozīmīgu infrastruktūras projektu," sacīja Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš (JV).

Sēdes laikā "RB Rail" pārstāvji deputātus informēja par projekta aktualitātēm, akcentējot, ka parlamenta atbalsts "Rail Baltica" projektam nepieciešams vairākās jomās. Piemēram, līdzfinansējuma piesaistē gan no ES daudzgadu budžeta nākamajam plānošanas periodam 2021.-2027.gadam, gan no valsts budžeta līdzekļiem, kā arī veicinot raitu nekustamā īpašuma atsavināšanas procesu. Tāpat Baltijas kopuzņēmuma pārstāvji aicināja izsvērti atspoguļot jaunās dzelzceļa līnijas izveides nozīmi nacionālās plānošanas dokumentos.

Citi šobrīd lasa

Čenuna uzvedība šobrīd esot neparasta. Kas notiek Ziemeļkorejā? 3
Par beigtu vaboļu lasīšanu draud 40 gadu cietumsods? 1
FM sākta dienesta pārbaude par VID vadītājas lēmumiem 7
Tēmas: Rail Baltica
Skatīt visus komentārus

Принц Уильям рассказал о самом потрясающем моменте в жизни после гибели принцессы Дианы

Чудовищно: женщина насиловала дочь и публиковала видео в соцсети