Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bauskas Valsts ģimnāzija. (Foto: Google Maps)

Izskata iespēju apvienot Bauskas Valsts ģimnāziju un sākumskolu

Novadu ziņas
16. maijā 15:29 2019. gada 16. maijā 15:29
Jauns.lv / LETA
Šonedēļ Bauskas novada domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē sāktas diskusijas par ieceri apvienot Bauskas Valsts ģimnāziju un Bauskas sākumskolu, noskaidrots domē.

Pirms septiņiem gadiem toreizējā Bauskas 1.vidusskola ieguva valsts ģimnāzijas statusu. Tobrīd normatīvie akti neparedzēja valsts ģimnāzijai tiesības īstenot pilnu pamatizglītības programmu, tādēļ blakus, vienā ēkā, sāka pastāvēt divas izglītības iestādes - Bauskas Valsts ģimnāzija un no jauna izveidotā Bauskas sākumskola. Taču pērn stājušies spēkā grozījumi Vispārējās izglītības likumā, nosakot, ka valsts ģimnāzija ir tiesīga īstenot arī pilnu pamatizglītības programmu.

Pašvaldībā uzskata, ka līdz ar apvienošanu skolēnu vecākiem tiks nodots skaidrs un saprotams vēstījums, ka viņu bērns konkrētajā skolā varēs mācīties 12 gadus, un vecāki zināmā izglītības posmā nebūs spiesti pieņemt lēmumu par to, kur viņu bērnam turpināt izglītošanos, lai iegūtu pamata vai vidējo izglītību.

Tāpat pašvaldībā secināts, ka abu skolu apvienošana nozīmētu arī pedagoģisko resursu efektīvāku izmantošanu. Arī pašlaik Bauskas sākumskolā strādā 41 pedagogs, ģimnāzijā 47 pedagogi, septiņi ģimnāzijas pedagogi strādā Bauskas sākumskolā, četri sākumskolas skolotāji - ģimnāzijā.

Tāpat kā ieguvumu apvienošanai pašvaldība saredz plašākas iespējas skolēnu individuālajam darbam, fakultatīvajām nodarbībām, interešu izglītībai, dalībai projektos un izglītojošās aktivitātēs. Pēc pašvaldības domām, pieaugtu pozitīva konkurence gan izglītojamajiem, gan pedagogiem, tāpat vidusskolas posmā varētu piedāvāt konkurētspējīgāku padziļināto mācību jomu apguvi.

"Apvienojot abas skolas, izglītības iestādei tiktu plānots viens budžets, vienota grāmatvedības, kadru uzskaite, lietvedība, iespēja pilnu slodžu nodrošināšanai no pašvaldības budžeta finansētajiem amatiem," uzskata domē, piebilstot, ka tiks veicināta arī novada līdzekļu racionālāka, mērķtiecīgāka pārvaldība un lietderīgāka izmantošana.

Ja iecere konceptuāli tiks atbalstīta, kādā no tuvākajiem mēnešiem varētu tikt skatīts lēmumprojekts par abu izglītības iestāžu apvienošanu vienā izglītības iestādē - Bauskas Valsts ģimnāzijā. Ieceres tālākas virzības gadījumā, jautājumu pašvaldība sola pārrunāt ar abu izglītības iestāžu darbinieku kolektīviem, organizēt arī tikšanās ar izglītojamo vecākiem.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: krievu hokeja skaistule dižojas ar savu māku kauties spēles laikā
Krievu medijiem pavisam negaidītas ziņas par Anastasijas Zavorotņukas veselības stāvokli - aktrise nemaz neesot bijusi komā
"Varbūt vajadzēja nākt ar aploksnīti?!" - sašutumu raisa slimnīcas mediķu attieksme pret nu jau mirušu pacientu
Pievienot komentāru

Шокирующая история: садистка 4 года пытала маленького приемного сына

«Вот, что со мной делает болезнь»: Ким Кардашьян показала честное фото без макияжа