Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas domes koalīcija ārkārtas sēdē nobalso pret "Riga.lv" likvidēšanu
Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks (S) rosināja RTAB darbību izvērtēt līdz 31.oktobrim, kā arī līdz šim datumam veikt "Riga.lv" darbības izvērtēšanu. (Foto: Ieva Makare/LETA)

Rīgas domes koalīcija ārkārtas sēdē nobalso pret "Riga.lv" likvidēšanu 16

Runā Rīga
2019. gada 15. maijā 17:56 2019. gada 15. maijā 17:56
  Jauns.lv / LETA
Rīgas dome šodien ārkārtas sēdē nobalsoja pret pašvaldības nodibinājuma "Riga.lv" likvidēšanu, vienlaikus līdz rudenim solot izvērtēt tā darbības lietderību.

Ārkārtas sēde tika sasaukta pēc opozīcija iesnieguma, kurā tika lūgts nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 30.jūnijam, uzsākt "Riga.lv" likvidāciju, kā arī nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 1.jūlijam, veikt nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB) darbības lietderības izvērtējumu.

Šādu pieprasījumu opozicionāri iesniedza pamatojoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumu, kurā pausts, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā kontrole galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) un vicemērs Vadims Baraņņiks (S) rosināja RTAB darbību izvērtēt līdz 31.oktobrim, kā arī līdz šim datumam veikt "Riga.lv" darbības izvērtēšanu. Abu domnieku priekšlikums tika atbalstīts.

Sēdē opozicionāri aktīvi kritizēja koalīciju par, viņuprāt, nepārtrauktajām korupcijas izpausmēm pašvaldībā un rīdzinieku naudas nelietderīgu izmantošanu. Piemēram, deputāts Viesturs Zeps (LA) pauda viedokli, ka, pateicoties koalīcijas darbībām, neviena sevi cienoša valsts iestāde ar domi vairs negrib sadarboties, jo ir aizdomas, ka "katrā kustībā ir korupcija un nelikumība". "Šķiet, ka pie katra pildspalvas iepirkuma jūs meklējat sev labumu," sacīja Zeps, aicinot koalīciju "nevilkt garumā" "Riga.lv" likvidāciju, jo Valsts kontrole esot sniegusi pietiekami daudz pierādījumu šāda lēmuma pieņemšanai.

Deputāts Vilnis Ķirsis (V) paziņoja, ka viņu izbrīnot valdošo partiju visatļautība, ar kādu viņi saimnieko ar rīdzinieku naudu "kā pa savu ķešu". "Ir tāds termins - valsts nozagšana. Es ar pārliecību varu teikt, ka jūs esat nozaguši rīdziniekiem Rīgu, jo šie ir tikai kārtējie 20 miljoni, kas atsedz tikai mazu daļiņu no visa jūsu zagšanas tīkla," sacīja Ķirsis, norādot, ka brīdī, kad domi vadīs kāda no opozīcijas partijām pret visiem koalīcijas deputātiem tikšot iesniegtas regresa prasības ar pieprasījumu atmaksāt visu izšķērdēto naudu.

Savukārt deputāts Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) vērsa koalīcijas uzmanību, ka 90% kādreiz ietekmīgo partiju, kuras pazudušas no politiskās arēnas, iznīkušas alkatības dēļ. Pēc Puntuļa teiktā, alkatība no sākuma apēdot mēra sajūtu, pēc tam - realitātes izjūtu, bet beigās - arī pašu partiju. "Jūs esat uz pašiznīcināšanās ceļa un kā politiskais oponents es jums šai ceļā novēlu veiksmi," izteicās Puntulis.

Tikmēr domnieks Mārcis Kūlis (JKP) moralizēja, vai koalīcijas deputāti naktīs vispār var pagulēt pēc šādas svešas naudas izšķērdēšanas. "Katrā komitejā mēs runājam par to, cik daudziem darbiem trūkst naudas. Skaidrs, ka viņas trūks, ja tā visa ir iezīmēta "Saskaņas" partijas biedru dzīvības uzturēšanai. Tā ir visatļautība un jūs cūkojat rīdzinieku ticību valsts varai, jo kur vien skaties - smird pēc korupcijas un kauna," kritizēja Kūlis.

Burovs žurnālistiem vēlāk neslēpa, ka GKR frakcijai par "Riga.lv" darbību ir daudz jautājumu un neizslēdza iespēju, ka frakcija nodibinājuma likvidāciju varētu arī atbalstīt. Taujāts, kādēļ bijis nepieciešams pagarināt abu nodibinājumu darbības izvērtēšanas termiņus, politiķis sacīja, ka Valsts kontrole revīziju veikusi gadu un viena mēneša laikā kārtīgi izvērtēt visu informāciju neesot iespējams.

Ar domes lēmumu šodien tika noteikts, ka "Riga.lv" turpmāk būs Baraņņika pārziņā, bet RTAB tiks nodots Īpašuma departamenta pārziņā.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos.

Pērn RTAB strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu. Savukārt "Riga.lv" no pašvaldības šogad saņēmis 1,77 miljonus eiro lielu dotāciju.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 13.maijā ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5.aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli.

Citi šobrīd lasa

Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 4
Piektdien Latvijā reģistrēts otrs lielākais pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits 14
Komiska fotogrāfija mudina soctīklu lietotājus piešķirt Trampam jaunu iesauku - "autiņbiksīšu Dons" 3
Skatīt visus komentārus

"Самая домашняя герцогиня" Кэтрин в «куртке фермеров» произвела фурор

Близнецы Джоли и Питта определились со своей дальнейшей судьбой