foto: LETA
Foto: Lielā talka ir atklāta - piedalās arī Kariņš, Pūce, Reirs un citi
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis piedalās Lielajā talkā valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāles "Rīga" teritorijas sakopšanā.
Sabiedrība
2019. gada 27. aprīlis, 12:03

Foto: Lielā talka ir atklāta - piedalās arī Kariņš, Pūce, Reirs un citi

Jauns.lv / LETA

Teju 1400 vietās visā Latvijā šodien norisinās ikgadējā Lielā talka. Akcijas svinīgās atklāšanas pasākums notika 11.novembra krastmalā plkst.9 pie Lielā Kristapa skulptūras. Tajā piedalījās Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un citi.

Lielās talkas organizatori norādīja, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī ārvalstīs dzīvojošie latvieši nolēmuši organizēt savas apkārtnes sakopšanu. Savukārt pirmo reizi iedzīvotāji tiek aicināti savāktos atkritumus uzreiz šķirot.

Pēc svinīgā atklāšanas pasākuma premjers dosies sakopt Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāles "Rīga" teritoriju, bet Pūce piedalīsies Salaspils Botāniskā dārza sakopšanas darbos.

Pilnā sparā rit "Lielā talka 2019"

gallery icon
37

Lielās talkas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone šogad kopā ar Latvijas Skautu un gaidu vienībām talkos Tukuma novadā.

Dienas sākumā Valsts prezidents un kundze Tukuma novada Sēmes pagastā piedalīsies Zigfrīda Annas Meierovica piemiņas vietas sakopšanā, kā arī Z.A. Meierovica piemiņas takas labiekārtošanā. Savukārt pēc tam Valsts prezidents ar kundzi dosies uz Tukumu, kur Ernesta Birznieka-Upīša 1. pamatskolas pagalmā Valsts prezidents iestādīs koku.

foto: LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no kreisās), dziedātāja Agnese Rakovska, Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce atklāj Lielo talku.

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki kopā ar jaunatnes centra "Mērķis" dalībniekiem, kā arī Vidzemes brigādes zemessargiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīriem un sabiedroto bruņoto spēku pārstāvjiem sakops Siguldas Lakstīgalu gravu.

Desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu; 2018.gada talkā tas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017. gadu.

Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Treija norādīja, ka šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa - tīras un zaļas valsts virzienā.