“Rīgas mākslas telpa” aicina uz divām personālizstādēm – “Nostalģija” un “Nojauta”
foto: Publicitātes foto
Sandras Strēles darbs.
Runā Rīga

“Rīgas mākslas telpa” aicina uz divām personālizstādēm - “Nostalģija” un “Nojauta”

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Jau šonedēļ, no 28. marta izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” apmeklētājiem būs pieejamas divas ievērojamas personālizstādes - mākslinieces Sandras Strēles “Nostalģija” un lietuviešu mākslinieka Daiņa Trumpja (Dainius Trumpis) “Nojauta”, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

“Rīgas mākslas telpa” aicina uz divām personālizst...

Sandras Strēles personālizstādē “Nostalģija” būs skatāma lielformāta gleznu un objektu kopa, kurā vizuāli interpretēti nostalģiski, atmiņu raisoši stāvokļi. Sandra Strēle ir daudzsološa jaunā gleznotāja, kuras mākslinieciskajam rokrakstam ir raksturīgs emocionāls piesātinājums un spēcīga vizuālā izteiksme strādājot monumentālā, paplašinātās glezniecības formā. Līdzīgi kā iepriekšējā darbu ciklā “Melanholija” arī šajā māksliniece vērš vērību dziļi personiskām cilvēka pieredzējuma šķautnēm, skatītājam piedāvājot vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās, pārsteidzot ar notikumu siltumu – kā katram, nonākot kādā bērnības vietā un konstatējot, ka it kā viss ir mainījies un tai pat laikā – mainījies nav itin nekas. Māksliniece Sandra Strēle (1991) ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē, pirms tam kā apmaiņas studente papildinot savu pieredzi un zināšanas Antverpenes Karaliskajā Mākslas akadēmijā. Veidojusi vairākas personālizstādes, par pēdējo – “Melanholija”, tikusi nominēta “Kilograms kultūras” Vizuālās mākslas kategorijā.

Savukārt Daiņa Trumpja (Dainius Trumpis) izstāde “Nojauta” atklās māksliniekam raksturīgo daiļradi, ko nevar raksturot ar vārdu “glezniecība” tā klasiskā izpratnē, bet gan drīzāk kā pastiprinātu interesi par telpu kā “bildes” sastāvdaļu, kur bilde ir izslīdējusi no rāmja, pārrūgusi pāri malām. Katrs elements, krāsas laukums vai drāts gabals ievietots kopējā kompozīcijā tā, lai izskatītos kā triepiens vai švīka. Daiņa Trumpja darbos jūtama ceļotāja pieredze, neuzbāzīgs dzīves vērotāja skatiens un “mazāk ir vairāk” domāšana, kas kopējā saspēlē raisa nostalģisku un mazliet mistisku emociju kokteili. Paša mākslinieka balss ir klusa un mierīga, tāpat arī viņa darbos gandrīz taustāma ir domāšanas norise – kā dūcošs, ilgstoši slīpēts miers. Daiņus Trumpis ir viens no interesantākajiem un spēcīgākajiem vidējās paaudzes lietuviešu māksliniekiem, kurš aktīvi piedalās kultūras un mākslas dzīvē ne vien Lietuvā, bet arī ārvalstīs.

Abas izstādes organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.