Jau izpirktas visas biļetes uz jaunās latviešu filmas "Pelnu sanatorija" pirmizrādi
Attēlā - režisors Dāvis Sīmanis ar vienu no filmas aktieriem Dmitriju Jaldovu.
Kultūra

Jau izpirktas visas biļetes uz jaunās latviešu filmas "Pelnu sanatorija" pirmizrādi

Jauns.lv

Izpirktas visas tirdzniecībā laistās biļetes uz režisora Dāvja Sīmaņa filmas "Pelnu sanatorija" pirmizrādi 21.janvārī, informē kinoteātrī "Splendid Palace".

Jau izpirktas visas biļetes uz jaunās latviešu fil...

Tirdzniecībā bija pieejamas vietas kinoteātra balkonā.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Sīmaņa filmas pirmizrāde 21.janvārī plkst.19 notiks kinoteātra "Splendid Palace" lielajā zālē.

"Pelnu sanatorija" ir Sīmaņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. Viņš kopā ar Tabitu Rudzāti radījis arī filmas scenāriju.

Filmas sižets balstīts vēsturiskos notikumos Pirmā pasaules kara beigās. 1917.gadā Kurzemē kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību.

Galveno lomu – vācu kara ķirurgu – filmā spēlē vācu teātra un kino zvaigzne Ulrihs Matess. Aktieris piedalījies tādās filmās kā "Sakāve" ("Der Untergang"), kurā atveidoja Gebelsu, un "Devītā diena". Vācijā aktieris tiek ierindots arī nozīmīgāko teātra aktieru pirmajā pieciniekā, šogad viņš saņēmis galveno vācu kino un televīzijas balvu "Die Goldene Kamera" kā labākais aktieris. Pārējās lomās filmā spēlē Pēteris Liepiņš, Leonīds Lencs, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs un citi.

Kara ainas tika filmētas Ziemassvētku kauju muzejā Tīreļpurvā, tā ierakumos Pirmā Pasaules kara dalībnieku lomā iejutās liels skaits brīvprātīgo. Filmas producents Roberts Vinovskis norāda, ka, lai arī tās uzņemšana tika uzsākta pirms diviem gadiem, kinolentes tematika - karš, traumas, bailes no svešā, vardarbība un pāri visam – cilvēcības saglabāšana – ir aktuāla arī šobrīd.