Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pētersalas iela. (Foto: LETA)

Gaišā dienas laikā sabiedriskā transporta pieturā sašauj cilvēku: jaunietis Mārtiņš pastāsta par pārdzīvoto 49

Sabiedrība
2019. gada 12. februārī 11:50 2019. gada 12. februārī 11:50
  Jauns.lv
Gaišā dienas laikā sabiedriskā transporta pieturvietā Rīgā sašauts cilvēks. Rīdzinieks Mārtiņš LTV raidījumam “4. studija” pastāsta par savu biedējošo pieredzi.

Mārtiņš gaidījis autobusu Pētersalas ielas pieturā, kad viņu aizķērusi no pneimatiskā ieroča raidīta lode. 

Sašautais rīdzinieks pieļauj, ka šāvēju upuris nav bijis viņš. Iespējams, ka kāds tēmējis garām braucošā policijas auto virzienā. “Sitiens bija tāds, it kā kāds tev iesistu pa seju. Kad aizgāju mājās un novilku jaku, uz muguras bija sarkans pleķis. Ja man nebūtu bijusi biezā jaka, varbūt lode arī būtu palikusi manā mugurā,” stāsta Mārtiņš. 

Jaunietis nekavējoties informējis arī likumsargus, taču viņam ieteikts likties mierā, jo būšot neiespējami atrast gaisa pistoles īpašnieku. Lai gan Pašvaldības policijas darbinieks izteicies, ka pozitīva iznākuma izmeklēšanā nebūs, Valsts policijā tomēr ierosināts kriminālprocess par huligānismu un notikušo izmeklē. 

“Ņemot vērā, ka, iespējams, ir šauts no gaisa pistoles, ekspertīzes atzinumu nebūs tik viegli saņemt par lodes piederību konkrētam ierocim,” pauda Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Norberts Trepša. 

Sašautais Mārtiņš pieļauj, ka šāvējs, iespējams, ir kāds cilvēks, kurš gribējis pajokot, bet nav padomājis par sekām. Jaunietis savā prātā pārcilā piedzīvoto, atzīstot, ja lode būtu trāpījusi acī, iznākums varētu nebūt tik pozitīvs. 

“Šobrīd gaisa šautenes ir brīvā tirdzniecībā, viņas neidentificē, kā šaujamieroci, tāpēc pierādīšanas process būs diezgan smags,” uzsver Trepša. 

Citi šobrīd lasa

Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
"Netīrais ducis": kuri dārzeņi un augļi ir visvairāk piesārņoti ar ķīmiju?
FOTO: ieskaties, kā cilvēki dzīvo karstākajā pilsētā uz Zemes 3
Tēmas: LTV
Skatīt visus komentārus