Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas taksometru arodbiedrības rīkotais pikets pie Satiksmes ministrijas ar mērķi pievērst uzmanību kritiskajai situācijai vieglo taksometru nozarē un aicināt nekavējoties ieviest patentmaksu. (Foto: LETA)

Taksometru vadītāji piketā aicina ieviest patentmaksu 4

Sabiedrība
12. februārī 10:58 2019. gada 12. februārī 10:58 | Papildināts, 12. februārī 11:37
LETA
Šodien pie Satiksmes ministrijas (SM) apmēram 20 taksometru vadītāji piketā aicina ieviest patentmaksu, kas garantētu taksometru vadītāju sociālo apdrošināšanu, novēroja aģentūra LETA.

Daļa taksometru vadītāju ar plakātiem stāv tieši pie ministrijas ieejas. Uz plakātiem rakstīts "Patentmaksu taksometru nozarē!", "Ja nebūs izmaiņas, būs - vēlēšanas!", "Pieņemt likumus, kurus var izpildīt!", "Neesam vergi!!!", "Sociālās garantijas taksometru vadītājiem!", "Jūtaties droši?". Viens no viņiem rokā tur bēru vainagu, pie kura pievienots taksometra gaismas plafons. Vēlāk vainags tika novietots pie SM durvīm un tur atstāts.

Piketa laikā no Gogoļa ielas nogriezās un gar ministrijas ēku pabrauca garām apmēram 40 taksometri, bet pēc tam daļai policijas darbinieki liedza nogriezties. Savukārt daļas taksometru, kas brauca garām pa Gogoļa ielu, vadītāji izmantoja skaņas signālus, paužot savu atbalstu piketam.

Latvijas taksometru arodbiedrībā iepriekš skaidroja, ka ēnu ekonomikas līmenis taksometru pārvadājumu nozarē ir ļoti augsts, jo valsts noteiktais regulējums ir neveiksmīgs un neefektīvs. "Iepriekšējā Saeima vēsturē ieies ar unikālu nodokļu risinājumu - sociālais nodoklis tika uzlikts automašīnām nevis to vadītājiem. Varēja viegli paredzēt, ka šis nodoklis izgāzīsies, jo šāds modelis neļauj identificēt personas, par kurām ir nomaksāts sociālais nodoklis. Pēc šīm izmaiņām ēnu ekonomikas līmenis nav samazinājies un taksometru vadītāji ir palikuši bez sociālās apdrošināšanas," pauda arodbiedrībā.

Latvijas Taksometru arodbiedrībā arī atzīmēja, ka pasažieru pārvadājumu nozarē sociālā nodokļa nomaksa ir vitāli svarīga, tādēļ Satiksmes ministrija tiks aicināta nekavējoties ieviest patentmaksu kā nodokļu nomaksas instrumentu, kas ietver gan sociālo nodokli, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli. Patentmaksa būtu individuāla, kas garantētu taksometru vadītāju sociālo apdrošināšanu.

"Ceram, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kurš publiski ir solījis taksometru nozari sakārtot, ieklausīsies taksometru vadītājos un izlēmīgi risinās sociālā nodrošinājuma un ēnu ekonomikas samazināšanas jautājumus," pauda arodbiedrībā.

Latvijas Taksometru arodbiedrība izveidota 2008.gada beigās.

Citi šobrīd lasa

Izcila diēta, kas patiks aknām 13
Lelde Dreimane - aktrise ar plānoto bohēmu 2
Rūdolfs Brēmanis pēc šķiršanās no Agneses Zeltiņas iziet sabiedrībā ar jaunu dāmu
Skatīt visus komentārus

"Ей было всего 7 лет!": Девочка в Лимбажи умерла от удара качелями; мать винит самоуправление

"Дамы с дюн" Пугачева и Вайкуле в кокошнике дали совет "девушкам почтенного возраста"