Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
PVD aicina nelietot uzturā uzņēmumā "Živoi produkt" ražoto, 225 gramu tilpuma burciņās fasēto "Urbeč" pastu no aprikožu kauliņiem. (Foto: PVD)

PVD aprikožu kauliņu pastā "Urbeč" konstatējis bīstami augstu ciānūdeņražskābes daudzumu 16

Sabiedrība
11. janvārī 15:52 2019. gada 11. janvārī 15:52
Jauns.lv / LETA
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Krievijas uzņēmuma "Živoi produkt" ražotajā "Urbeč" pastā no aprikožu kauliņiem konstatējis bīstami augstu ciānūdeņražskābes daudzumu, informēja PVD.

PVD aicina nelietot uzturā uzņēmumā "Živoi produkt" ražoto, 225 gramu tilpuma burciņās fasēto "Urbeč" pastu no aprikožu kauliņiem, kuras derīguma termiņš ir 2019.gada 30.novembris.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere norādīja, ka aprikožu kodoli satur cianogēno glikozīdu amigdalīnu, kas, košļāšanas procesā, sadalās, kļūstot par ciānūdeņražskābi jeb cianīdu - toksisku vielu, kas var radīt nopietnas veselības problēmas.

Pirmie signāli, ka cilvēks saindējies ar cianīdu, ir reibonis, diskomforts, galvassāpes, sirdsklauves, gremošanas traucējumi, elpošanas grūtības. Smagos gadījumos var attīstīties apziņas traucējumi un pat iestāties koma.

Viņa informēja, ka Latvijā ievestā produkta partija bija 160 burciņas, kuras no tirdzniecības jau ir izņemtas un tiks iznīcinātas. "11 burciņas šī produkta ir pārdotas, tādēļ aicinām patērētājus, kuri tās iegādājušies, nelietot produktu uzturā un atgriezt izplatītājam," aicināja Meistere.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Citi šobrīd lasa

Vienkārša asins analīze, kas mainīja aktrises Ketlīnas Tērneres dzīvi: "Es domāju, ka mirstu"
Dita Rietuma: "Nevajag ēst popkornu kinoteātrī. Nu, pacietieties pusotru stundu..."
4 zodiaka zīmes, kuri ir labākie tēvi 1
Skatīt visus komentārus

Сегодня постарайтесь избегать людных мест: приметы и обычаи на 16 октября

«Не как у Фриске!» Фигурист прокомментировал состояние Анастасии Заворотнюк