Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Kariņš: valdību veidojošās partijas panākušas vienošanos par vairākiem sarežģītiem jautājumiem 9

Politika
11. janvārī 13:22 2019. gada 11. janvārī 13:22 | Papildināts, 11. janvārī 14:30
Jauns.lv / LETA
Valdību veidojošās partijas šodienas sanāksmē panākušas vienošanos par vairākiem sarežģītiem jautājumiem, pēc politisko spēku tikšanās žurnālistiem pauda Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis akcentēja, ka visi potenciālie ministru kandidāti ir ļoti labi strādājuši, sagatavojot piedāvājumu valdības deklarācijai.

Kariņš norādīja, ka visiem partneriem ir vienāda izpratne par finanšu sektora sakārtošanu un ir apņemšanās kopā strādāt pie draudu novēršanas finanšu sektorā. Tas nozīmē starptautisko prasību izpildi, lai daļa no Latvijas finanšu sektora nenonāktu "pelēkajā sarakstā", pauda premjera kandidāts.

Tāpat panākta vienošanās, ka administratīvi teritoriālo reformu plānots ieviest līdz pašvaldību vēlēšanām, pauda premjera amata kandidāts. Viņš norādīja, ka partijas ir nonākušas līdz valdības deklarācijas melnrakstam, kas skaidri nosaka, kā virzīsies uz priekšu.

Migrācijas politikas ziņā ir vienprātība, ka nākamā valdība arī neatbalstīs nekādas obligātas kvotas, uzņemot citu valstu migrantus, pauda Kariņš. Reizē vēl daudzi jautājumi ir atvērti un par tiem turpināsies sarunas, sacīja politiķis.

Pirmdien, 14.janvārī, paredzēts tikties atkal pēcpusdienā, uzklausot arī Finanšu ministrijas (FM) ierēdņu viedokli par deklarācijā iekļaujamo uzdevumu ietekmi uz valsts budžetu.

Lai arī līdz šim vēl ne visas valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas sniegušas konkrētu atbalstu topošajam Ministru kabinetam, Kariņš uzsvēra, ka viņam neesot nekādu bažu par procesu.

"Man nav nekādu bažu. Mani pieaicināja tajā skaitā arī "KPV LV" veidot šo valdību. Es tagad to daru," teica Kariņš.

Viņš norādīja, ka patlaban sarunu procesā jūtama ļoti liela koleģialitāte un griba paveikt darbu. "Vai beigās to varēs izdarīt, tas būs atkarīgs no Saeimas balsojuma, arī no visām frakcijām. Es nevaru atbildēt, ko citi beigās darīs vai nedarīs - pildu to, ko esmu apņēmies darīt. Domāju, ka valdība ir izveidojama. Ja pirms nedēļas man bija vairāki jautājumi, tad pēc šodienas sapulces saredzu, ka ticamība tam, ka varētu nonākt līdz pozitīvam rezultātam, ir nedaudz palielinājusies," sacīja Kariņš.

Viņš norādīja, ka izteikts mērķis par jauno Ministru kabinetu Saeimā balsot 22.janvārī.

Kā ziņots, jaunās valdības prioritāšu vidū varētu būt administratīvi teritoriālā reforma, tautsaimniecības stiprināšana, reformu turpināšana izglītībā un veselības aprūpē, "bezkompromisu tiesiskums", valsts drošība, sadarbība ar diasporu un demogrāfija, liecina ministru amata kandidātu darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Citi šobrīd lasa

Raimonds Pauls skaidro, kāpēc neatnāca uz drauga Petera jubilejas koncertu 30
Intars Rešetins pēc atlūguma: "Katram punam esmu pateicīgs"
Britus sanikno karaliskās ģimenes uzturēšanas izmaksas – Harija un Meganas mājas remonts nodokļu maksātājiem laupījis krietnu summu 17
Skatīt visus komentārus

Владимира Кличко и его семью спасли с горящей яхты в Средиземном море

Появились подробности о состоянии здоровья Михаэля Шумахера