foto: LETA
Jaunups: redzot strupceļu valdības veidošanā, Gobzems ķēries pie melīgiem paziņojumiem
Partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis Edgars Jaunups.
Politika
2018. gada 4. decembris, 11:03

Jaunups: redzot strupceļu valdības veidošanā, Gobzems ķēries pie melīgiem paziņojumiem

Jauns.lv / LETA

Netiekot galā ar saviem pienākumiem kā premjera amata kandidātam un redzot totālu strupceļu valdības veidošanā, politiķis Aldis Gobzems (KPV LV) ķēries pie melīgiem paziņojumiem, kurus nav pienākums pierādīt, sacīja partiju apvienības "Attīstībai/Par!" Pārstāvju sapulces biedrs Edgars Jaunups.

Acīmredzami, ka Gobzems netiek galā ar saviem pienākumiem kā premjera amata kandidāts, norādīja Jaunups, apliecinot, ka viņš nekādu citu koalīciju neveido. Viņš vērsa uzmanību, ka AP pārstāvji no Gobzema iespējamās valdības sarunām katru dienu pie partiju apvienības pārējiem biedriem "nāca saķēruši galvu", ņemot vērā Gobzema neizpratni par svarīgiem jautājumiem - viņš neesot izpratis nepieciešamās reformas, kā arī nesaprotot valsts pārvaldes uzbūvi.

Līdz ar to valdības vadītāja amata kandidāts ir jāizglīto politiskajos procesos un vienīgais ieguvums no šī procesa ir tas, ka Gobzemam tagad ir lielāka izpratne, norādīja Jaunups. Reizē pats valdības veidošanas process no progresa viedokļa bijis destruktīvs un bezvērtīgs, atzina politiķis.

Apzinoties šo situāciju un ka valdības veidošanā veidojas totāls strupceļš, Gobzems izmanto priekšvēlēšanu žanra pieeju un izplata melīgus paziņojumus, lai varētu sev pievērst uzmanību. Jaunups norādīja, ka pašlaik valstī ir politiskā krīze un pauda, ka acīmredzami, ka Gobzema nominēšana bija Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kļūdaina izvēle, jo "KPV LV" politiķis ir mazspējīgs kandidāts uz valdības vadītāja posteni.

Politiķis pieļāva, ka AP par pašreizējo situāciju spriedīs valdes sēdē.

Jaunups ir arī AP veidojošās partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis.

Kā ziņots, "KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par" (AP), paziņoja Gobzems.

"Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu "Attīstībai/Par", kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem," teikts Gobzema paziņojumā.

Gobzems pārmet, ka jau no paša sākuma AP esot bijusi "vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli". "Neviena konstruktīva priekšlikuma, meli televīzijas kameru priekšā, gļēvulīgi smaidi, drosmes trūkums runāt seja un aizmuguriski kuluāru piedāvājumi vēl vakar vakarā ar mēģinājumiem izveidot (...) valdību ar Krišjāni Kariņu (JV) priekšgalā un centieniem trūkstošās balsis piepirkt no citām partijām," AP kritiku turpina Gobzems, "es ļoti ceru, ka partijas šādiem netīriem kuluāru piedāvājumiem netaisās piekrist un netaisās iet Jaunupa pavadā, akceptējot iepriekš politikā pierastu deputātu pirkšanas scenāriju."

Gobzems apgalvoja, ka Jaunups mēģinot izveidot koalīciju, kurā strādātu AP, Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Jaunās Vienotība" (JV) un apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

"KPV LV" politiķis paziņojis, ka šīs Saeimas sasaukuma laikā neredzot iespēju sadarboties ar AP, "kamēr tās deputāti ir tikai marionetes Jaunupa kuluāru interesēs".

Kā ziņots, pēc pirmdien notikušās sestās sarunas partiju pārstāvji atzina, ka tiem aizvien ir daudz neskaidrību un jautājumu saistībā ar topošo valdību, kuru Valsts prezidents uzticējis veidot "KPV LV" premjera amata kandidātam Gobzemam. Vislielākā skepse šajā jautājumā ir izskanējusi no AP pārstāvjiem. Politiķi pirmdien atturējās prognozēt, vai atvēlētajā termiņā Gobzema valdība varētu tikt izveidota, kā arī to, kuras partijas šādu valdību varētu atbalstīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", AP, JKP, VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi deputāti.

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.