Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

1000 eiro uz rokas, bet nav, kas strādā: zemnieku saimniecības izmisumā par darbinieku trūkumu 157

Sabiedrība
2018. gada 11. septembrī 10:21 2018. gada 11. septembrī 10:21
Jauns.lv
Septembris ir kartupeļu ražas novākšanas laiks. Lai gan darba daudz, zemnieku saimniecībām ir pamatīgas grūtības atrast motivētus strādniekus. Cilvēkus laukos nemotivē strādāt par 1000 eiro liela alga pēc nodokļu nomaksas, vēsta LNT ziņas. 

Kartupeļu novākšanā nevarot atrast sezonas strādniekus, maksājot pat 800 līdz 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, ziņo LNT ziņās. 

Viens no iemesliem, kāpēc zemnieku saimniecības mokās ar laukstrādnieku atrašanu, ir šo darbu sezonalitāte, proti, vairums saimniecību nespēj nodrošināt darbu arī ziemas mēnešos, tātad nav arī algas. Cilvēki labprātāk izvēlas strādāt tur, kur darbs ir visu gadu. 

Latvijas Kartupeļu audzētāju asociācijā par strādnieku trūkuma iemeslu sauc arī alkoholismu. “Tā viennozīmīgi ir problēma. Diemžēl ir tā, ja cilvēks ir algu saņēmis, tu nezini, vai otrā dienā būs kas stāv uz kartupeļu kombaina vai šķirotāja – nu tā draudzēšanās ar to pudeli. Viens cilvēks nav darbā divas dienas, bet tā, ka gluži visa brigāde izkrīt, nu tā situācija tik katastrofāli neveidojas. Ir arī tādi tiešām labi darbinieki, ar kuriem ir prieks katru gadu sadarboties. Tādi viennozīmīgi ir,” pauž Latvijas Kartupeļu audzētāju asociācijas vadītāja Aiga Kraukle. 

Strādājošos neesot iespējams atrast pat tad, ja zemnieku saimniecība piedāvā dzīvokli bez īres maksas. Ironiski, bet aktīvākie darba meklētāji laukos esot azartspēlmaņi – līdz ko nauda nospēlēta, jautā zemniekiem pēc darba. 

Citi šobrīd lasa

"Mis Anglija" sagrauj stereotipu par skaistām sievietēm un kļūst par veiksmīgu ārsti 8
Komandējumā seksa laikā vīrietim neiztur sirds, un Francijas tiesa to atzīst par negadījumu darbā 2
Zigmars Liepiņš pirms Operas pamešanas: "Ir ļoti svarīgi apkopēju vērtēt tikpat augstu, cik primadonnu" 5
Skatīt visus komentārus

Герцогиню Меган осудили за платье из тюля за 13 500 евро на свадьбе нефтяного магната