Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Koriste publisko aizkulišu video, kā strādā Māris Sirmais. Vienaldzīgo nav - runa vien ir ko vērta 64

Kultūra
2018. gada 11. jūlijā 06:11 2018. gada 11. jūlijā 06:11
  Jauns.lv
Sociālajos tīklos plašu ievērību guvis koristes Daces video, kurā viņa nofilmējusi diriģenta Māra Sirmā darbu kādā no Dziesmu svētku mēģinājumiem. Sirmais diriģēja leģendārās "Lauztās priedes", taču tas, ko viņš pateica...

"Pati sāls sākas no trešās minūtes," norāda svētku dalībniece, kura uzņēmusi šo video. Līdz tai minūtei diriģents Sirmais tūkstošgalvaino kori instruē, kā tieši jādzied "Lauztās priedes", taču pēc tam viņš ļāvās personiskākām pārdomām, proti, Sirmais atcerējās par kaunu un par asarām, kuras viņam sagādājušas augsta līmeņa sabiedrības cilvēki. 

Uzrunājot teju 17 000 dziedātāju, diriģents bija vaļsirdīgs. "Es nezinu, varbūt ar kādu no jums mums sakritīs domas. Man pēdējā laikā, pēdējos vismaz 20 gados, man bijusi tāda sajūta, ka ļoti augsta līmeņa sabiedrības cilvēki, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, ir likuši man justies - es nesaukšu vārdus personīgi - ļoti, ļoti neērti un man ir bijis ļoti liels kauns," pauda Sirmais, uzreiz saņemot aplausus no kora dalībniekiem. 

"Man ir bijusi ļoti bieži tāda sajūta: nu, ko tu tur muldi?! [..] Es gribēju, lai šī dziesma - "Lauztās priedes"... Jau pirmajā mēģinājumā teicu, ka šī ir dziesma, kurā patiešām varam apliecināt savu gribasspēku, kas drusciņ jau robežojas ar niknumu un neatlaidību. Šī dziesma jānodzied tā, lai neviens no mūsu tuvākajiem cilvēkiem, klausoties mūs šeit vai televīzijā, nepadomātu: nu ko tu tur muldi..."

Kā noslēguma koncertā skanēja Emila Dārziņa un Raiņa skaņdarbs "Lauztās priedes" pēc tādas motivēšanas? Šādi:

Citi šobrīd lasa

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 5
Horvātija bez ierobežojumiem atver robežu Latvijas pilsoņiem
Vīrietis satiek agresīvu ēdiena kurjeru, kurš latviski nesaprot ne vārda 4
Skatīt visus komentārus

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме