Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Soctīklos diskusijas izraisa 19 gadus vecās Leldes stāsts: meitene izbrāķēta jau desmit darbavietās, jo - neprot krieviski 670

Ziņas
19. jūnijā 20:40 2018. gada 19. jūnijā 20:40
Astrīda Bomis | Jauns.lv
Uzreiz jāteic, ka Lelde ir cilvēks, ko savā labā šobrīd izmanto Nacionālā apvienība (NA), sarunu ar viņu publiskojot sociālajos tīklos un solot iestāties par likumprojektu, kas aizliegtu darba meklētājus diskriminēt pēc krievu valodas prasmes/neprasmes. Saeimas sociālo un darba lietu komisija noraidījusi NA iesniegtos grozījumos Darba likumā, vienlaikus tas nemazina problemātiku, kuru izgaismo jauniņā Lelde. Sociālajos tīklos par viņas sacīto raisās asas diskusijas.

Pilnu Leldes sacīto jāklausās video 2,50 min garumā.

Jauniete stāsta, ka viņa un daudzi viņas draugi un paziņas pēc vidusskolas beigšanas nespēj dabūt darbu, jo, piemēram, apkalpojošajā sfērā darba devēji pieprasa arī krievu valodas prasmes, taču to lielai daļai jaunās paaudzes nav. Lelde uzskata, ka tamdēļ daudzi jaunieši arī aizbrauc no valsts - jo šeit nevar atrast sev tīkamu darbu.

Lelde pati sākotnēji tēmējusi uz apkalpojošo sfēru, taču saņēmusi atteikumu vismaz 10 darbavietās. Bijušas arī citas vakances, uz kurām viņa gribot tomēr neatsaucās, jo sapratusi, ka tur tiešām jāspēj komunicēt krieviski. Lelde norāda, ka atteikuma problēma visvairāk skar tos viņas vienaudžus, kas nāk no vietām, kur nav bijusi krievvalodīgo vide.

Viņa atzīmē, ka pamatskolā pati pat piedalījusies krievu valodas olimpiādē, taču lielāko uzmanību pievērsusi angļu valodas prasmei. Tā ir valoda, kurā viņa ir gatava strādāt ar tūristiem, taču ar to nepietiek, lai tevi pieņemtu darbā - krievu valoda arī ir jāmāk. Lelde uzskata, ka angļu valoda ir internacionāla un tā jāzina, strādājot apkalpojošajā sfērā. "Jo vairāk klientu, jo vairāk ienākumu. Bet tā ir tāda kā necieņas izrādīšana pret latviešiem [prast zināt krievu valodu - red.]. Ir krievvalodīgie, kuri tiešām tā kā uzspiež un grib, lai tu māki krievu valodu. Paliek dusmīgi, ja tu nemāki," spriež Lelde, piebilstot, ka principiāli viņai nav nekas pret krievu valodu vai krievvalodīgajiem cilvēkiem Latvijā.

Tviterī par Leldes stāstu ir dažādas atsauksmes. Piemēram, populārā uztura blogere Ksenija Andrijanova norāda, ka pati Leldi darbā vis neņemtu:

Ulvis savukārt norāda, ka nedrīkst dot privilēģiju kādai vienai konkrētai valodai:

Dace norāda, ka, piemēram, Sāremā salā kafejnīcas personāls nerunā vispār nevienā citā valodā, kā tikai igauniski, un visi saprotas, un visi savus pasūtījumus saņem:

Jaunsaimnieks no Aizkraukles Edijs Majors atzīmē, ka Lelde ieņēmusi upura pozīciju:

Diskusiju noslēdz kāds "Čiulis" ar varenu secinājumu:

Citi šobrīd lasa

VIDEO: blondīne cenšas iepildīt degvielu "Tesla" elektromobilī 24
Mihaēls Šūmahers ir piecēlies no gultas, ziņo mediji 12
Ārstu kļūda sabojā dzīvi 37 gadus vecajam Jānim – viņš ticēja, ka slimo ar HIV, kaut bija pilnībā vesels 9
Skatīt visus komentārus

На каблуках и с огромным животом: герцогиня Меган посетила дом престарелых в Лондоне

Юрий Лоза о предстоящем грандиозном концерте Аллы Пугачевой: "Я не думаю, что в 70 лет надо изображать "девочку-припевочку""