Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietotāji par negodīgu rīcību var sūdzēties "Facebook", un, izrādās, ka medija uzturētāji to ņem vērā. (Foto: EPA/LETA)

"Facebook" slēdzis lapu "Saskaņa Online" 20

Sabiedrība
2018. gada 30. maijā 21:20 2018. gada 30. maijā 21:20
Jauns.lv / LETA
"Facebook" slēdzis lapu "Saskaņa Online", par kuru aktīvi ziņojuši sociālā tīkla lietotāji, trešdien vēsta TV3.

Pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" žurnāliste Inga Spriņģe raidījumam stāstīja, ka cilvēki iesūtīja "Re:Baltica" informāciju par to, ka "Riga Online" "Facebook" lapa ir pārtapusi par "Saskaņa Online".

Raidījums vēstīja, ka partija "Saskaņa" iepriekš nepolitiska satura lapu sāka izmantot sevis reklamēšanai, taču panāca pretēju efektu - lapa tagad ir slēgta. Par tādas lapas kā "Riga Online" jeb "Saskaņa Online" kādreizējo esamību tagad vien liecina daudzie sociālā medija "Facebook" lietotāju ieraksti, jo pati lapa ir dzēsta.

Ieraksti liecina par cilvēku sašutumu, kā populāra, sākotnēji nepolitiska lapa, pēkšņi pārtapusi par politiskā spēka "Saskaņa" reklāmas lapu un paši lietotāji - neviļus par "Saskaņas" sekotājiem.

Lietotāji par negodīgu rīcību var sūdzēties "Facebook", un, izrādās, ka medija uzturētāji to ņem vērā. Ar "Facebook" aktīvi mēneša garumā kopā ar Valsts kanceleju sazinājās arī Spriņģe, kura ilgstoši pēta galvaspilsētā valdošās partijas aktivitātes sociālajos tīklos.

Spriņģes vērtējumā, šī ir laba rīcība no "Facebook" puses, jo tas parāda, ka nedrīkst ar šādiem negodīgiem paņēmieniem, piemānot cilvēkus, veidot šādas politiskās lapas.

"Šīs lapas tika izveidotas vismaz gadu iepriekš. Apzināti un sistemātiski tika vākts sekotāju skaits," piebilda Spriņģe.

Citi šobrīd lasa

Patiesība par zirņiem un pupām - kam tie jāēd, un kam labāk atturēties
Proteīnu kokteiļi: muskuļi šodien, veselības problēmas rīt 2
FOTO, VIDEO: simtiem britu maksā naudu, lai pliki varētu mesties ūdenī 8
Tēmas: Facebook, Saskaņa
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже

Развесьте по дому гроздья рябины: обычаи и приметы на 23 сентября 1