Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Nošautais Bunkus pirms kāda laika vērsās policijā par draudiem viņa dzīvībai 60

112
2018. gada 30. maijā 15:23 2018. gada 30. maijā 15:23 | Papildināts, 2018. gada 30. maijā 17:59
  Jauns.lv / LETA
Trešdienas rītā Aizsaules ielā 1 nošautais zvērinātais advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus 2016. gadā bija vērsies ar iesniegumu Valsts policijā par apdraudējumu viņa veselībai un dzīvībai, žurnālistiem preses konferencē apliecināja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. 

Pēc viņa iesnieguma policijā tika sākts kriminālprocess.

Valsts policija šorīt notikušo komentēja visai skopi, paskaidrojot, ka no nozieguma izdarīšanas brīža pagājušas vien sešas stundas, tāpēc likumsargi nevēlas  traucēt izmeklēšanai vai izplatīt nepārbaudītus apgalvojumus. 

Grišins apstiprināja, ka nošautais ir Bunkus. Tāpat viņš norādīja, ka noziegumā izmantots "Volkswagen" autofurgons ar tentu, kas vēlāk Brāļu kapu otrajā pusē pie sliedēm sadedzināts.

Policijā saka - šis noziegums ir iepriekš rūpīgi plānots un varētu būt saistīts ar mirušā profesionālo darbību - zvērināta advokāta vai maksātnespējas administratora. Grišins arī izteicās, ka šajā gadījumā darīšana ir ar organizēto noziedzību. 

Viņš norādīja, ka nozieguma pastrādāšanā tika izmantots automātisks ierocis. To, kāpēc Bunkus redzams attēlos ārpus automašīnas, Grišins nekomentē. 

Bunkus nebija informējis Zvērinātu advokātu padomi par viņam adresētiem draudiem, aģentūrai LETA pastāstīja padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Roznebergs informēja, ka Bunkus advokatūrā darbojies desmit gadus, un šajā laikā padome nekādu pārmetumus par viņu nebija saņēmusi. Tāpat pret advokātu nebija sāktas disciplinārlietas.

Rozenbergs pauda cerību, ka policija darīs visu iespējamo, lai vainīgās personas tiktu atrastas.

"Mēs patlaban nevaram vērtēt, vai notikušais saistīts ar advokāta vai administratora darbību vai jebkādiem citiem notikumiem, līdz ar to jebkuri citi minējumi par notikušā iemesliem būtu tikai spekulācijas," norādīja Rozenbergs.

Interneta vietne "Pietiek" pirms dažiem gadiem, kas sakrīt ar laiku, kad policija saņēmusi iesniegumu par draudiem Bunkum, aprakstīja konfliktu, kas Bunkum kā maksātnespējīgās "Rego Trade" administratoram bija izveidojies ar uzņēmēju Mihailu Uļmanu.

Pārtikas vairumtirgotājs "Rego Trade" par maksātnespējīgu tika atzīts 2008.gada pavasarī. Pēc stāšanās amatā administrators Bunkus konstatēja, ka uzņēmuma bijušie valdes locekļi - Uļmans, Aleksandrs Budovskis un Dans Vapne - pirms maksātnespējas pasludināšanas izsaimniekojuši "Rego Trade" aktīvus, tādēļ administrators pret viņiem vērsās tiesā ar prasībām par līdzekļu piedziņu.

Uzņēmējs sūdzējās, ka "Rego Trade" lielākais kreditors bija Valsts ieņēmumu dienests (VID) ar gandrīz divām trešdaļām balsstiesību kreditoru sapulcēs, kurās dienestu pārstāvēja administratora brāļa, VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesa daļas vadītāja Kaspara Bunkus padotie. Uļmans apgalvoja, ka kreditoru sapulcēs VID pārstāvji atbalstījuši lēmumus, kas bijuši nevis valsts, bet administratora interesēs. VID gan šādus Uļmana pārmetumus noraidīja, norādot, ka gan administrators, gan VID ievērojuši visas likumu prasības.

Savā karjerā Bunkus administrējis kopumā 48 uzņēmumus, taču šobrīd "Rego Trade" maksātnespēja ir vienīgais aktīvais maksātnespējas process, kurā trešdien Rīgā noslepkavotais Bunkus bija administrators, liecina informācija "Firmas.lv" datu bāzē.

LETA jau ziņoja, ka Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta 2012.gadā apmierināja administratora prasību un no Uļmana par labu uzņēmumam piedzina 265 626 latus (377 952 eiro).

Šobrīd maksātnespējīgajam uzņēmumam ir prasījuma tiesības arī pret Budovski 192 055,50 eiro apmērā un pret Vapni 204 145,75 eiro apmērā. Abus šos parādus Bunkus iepriekš bija plānojis izsolīt 30.maijā, taču 29.maijā administrators atsaucis "Latvijas Vēstnesī" publicēto paziņojumu par izsolēm.

Bunkus bija arī viens no juristiem-palīgiem, ko "Trasta Komercbankas" (TKB) likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Medijos iepriekš izskanējis, ka patlaban apsūdzētā statusā esošais bijušais administrators Māris Sprūds draudējis konfiscēt TKB kreditoru naudu. Savukārt žurnāls "Ir" vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā figurējušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu no TKB.

Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs un Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA apliecināja, ka policija pie klientiem nav vērsusies saistībā ar šodien notikušo Bunkus slepkavību. Viņi arī nesaskata tam nekādu pamatu.

LETA jau ziņoja, ka zvērināts advokāts, maksātnespējas administrators Bunkus tika nošauts savā automašīnā "Range Rover" trešdienas rītā plkst.8.40, pie Meža kapiem, Aizsaules ielā 1, Rīgā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) aģentūrai LETA norādīja, ka, visticamāk, notikusi Bunkus pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar viņa profesionālo darbību, bet nevar izslēgt arī citas versijas.

Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu, kas neilgi pēc slepkavības tika atrasta degam netālu - pie krematorijas.

Kā novēroja LETA, baltajai "Range Rover", pie kuras stūres bija Bunkus, cauršauts priekšējais stikls vadītāja pusē. Automašīna braukusi virzienā uz Brāļu kapiem, nobraukusi no ceļa labajā pusē, nolauzusi ceļa zīmi un ietriekusies kapu nožogojumā, to sabojājot.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību, un aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo.

Citi šobrīd lasa

Kas nogāja greizi? Vēl nesen apskaudām Igaunijas mērenos ierobežojumus un visai labo Covid-19 statistiku 5
FOTO: tuvākie atvadās no viņsaulē aizgājušā aktiera Armanda Reinfelda
"Kāds nolicis, lai izskatītos, ka sabraukti" - uz šosejas Jelgavas novadā vienuviet atrod vairākus kaķu līķus 4
Skatīt visus komentārus

«Что-то сдал совсем»: Навка показала резко постаревшего мужа Заворотнюк

Племянник Аллы Пугачевой переехал в квартиру за 400 000 евро