Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pametusi politiku, bijusī Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa ar vīru Jāni Āboltiņu vairāk laika var veltīt kultūras dzīves baudīšanai. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Pirmizrādi piedzīvo Lauras Grozas-Ķiberes jauniestudējums "Jeruzaleme" 34

Kultūra
2018. gada 27. janvārī 12:18 2018. gada 27. janvārī 12:18
  Kasjauns.lv
Aktiera Jura Žagara dzimšanas dienā Dailes teātrī pirmizrāde tika spēlēta Lauras Grozas-Ķiberes jauniestudējumam "Jeruzaleme" ar pašu gaviļnieku galvenajā lomā.

Iestudējums tapis pēc Džeza Batervērta cilvēka drāmas motīviem, kas stāsta par ekscentrisku dzīves baudītāju un fantastisku stāstu paudēju Džoniju "Ērgli" Baironu. Reiz viņš bijis nevaldāms un, pēc paša teiktā, vēl joprojām daudzās jomās nav pārspēts. Visi vīrieši viņu savulaik apbrīnojuši un neviena sieviete nav spējusi pretoties viņa šarmam. Arī izrādes norises laikā, lauku gadatirgus dienas rītā, Džonijs joprojām ir pieprasīts vīrietis.

"Vietējās varas autoritātes grib padzīt viņu no meža midzeņa, viņa dēls grib, lai tētis beidzot aizved viņu uz gadatirgu, kāds tēvs grib ar viņu nopietni izrēķināties, un vesels bars dažādu, bieži nepilngadīgu, sabiedroto grib viņa neizsmeļamos narkotiku un alkohola krājumus. Pusaudži un dzīvei nepiemērotie, kuri nevēlas vai nespēj pieaugt, pulcējas ap Džoniju. Alkas pēc pirmatnējas mežonības un nepakļaušanās sistēmai atdzīvojas Džonija pārgalvīgi piedauzīgajos un satraucoši aizraujošajos stāstos par senatnes idealizēto mītisko pasauli - tādu pasauli, kurā mājo milži, kas šobrīd nevienam vairs nav vajadzīgi. Bet varbūt kaut kas no Džonija ērmīgajiem stāstiem tomēr varētu izrādīties patiesība," tā tiek aprakstīts Džonija tēl.

Saistītās ziņas

Sarkanais paklājs un ovācijas. Filmas “Nameja gredzens” pirmizrādē ierodas pats Namejs! 74
Fotoatskats uz aizejošo gadu: tā prominences šogad priecājās pasākumos un pirmizrādēs
Tik līksmu pirmizrādes ballīti Latvijas Nacionālais teātris sen nebija pieredzējis

Džonija "Ērgļa" Bairona lomu atveido Juris Žagars, bet pārējās lomās iejūtas Lauris Dzelzītis (Rudais), Dainis Grūbe (Lī), Lauris Subatnieks (Deivijs), Ērika Eglija (Pī), Anta Aizupe (Taņa), Gints Grāvelis (Veslijs), Pēteris Liepiņš (Profesors), Kristīne Nevarauska (Dona), Indra Briķe (Mis Foseta), Intars Rešetins (Misters Pārsonss), Anete Krasovska (Fedra), Raivis Vidzis (Trojs), dīdžejs "Mixmaster Raitis" (DJ), Sergejs Fjodorovs (Frenks) un Teodors Timrots (Mārkijs).

Citi šobrīd lasa

Patiesība par katru zodiaka zīmi: ko noklusē horoskopi 1
Vai Rebeka Koha, kas beigusi karjeru, nākotnē varētu pārstāvēt citu valsti? Kādas saistības palikušas sportistei 21
Ar Covid-19 inficējies “Lido” darbinieks. Vadība skaidro, kādēļ ēstuves joprojām turpina darbu 4
Skatīt visus komentārus

«Там все клоунада!» Критик высказался про брак Пугачевой и Галкина

«ЭКО — это априори рак?»: Врач-гинеколог и жена Малинина высказалась о Фриске и Заворотнюк