Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Apspriežot pāreju uz izglītību latviešu valodā, Krievijas Valsts domes deputāts rosina sankcijas pret Ušakovu
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ticis Krievijas Valsts domes melnajā sarakstā? (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Apspriežot pāreju uz izglītību latviešu valodā, Krievijas Valsts domes deputāts rosina sankcijas pret Ušakovu 142

Politika
2018. gada 24. janvārī 07:16 2018. gada 24. janvārī 07:16
  LETA
Krievijas Valsts domes komitejā, apspriežot jautājumu par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā, viens no deputātiem rosinājis noteikt sankcijas pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S).

Komiteja, kas ir atbildīga gan par NVS valstu sadarbību, saikni ar tautiešiem un citiem jautājumiem, apsprieda jautājumus par Latvijas aktualitātēm izglītības jomā - pāreju uz mācībām latviešu valodā. Komitejas sēdē piedalījās arī partijas "Latvijas Krievu savienība" pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs. Viņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka pārrunāti dažādi jautājumi, tostarp par krievu skolām.

Mitrofanovs skaidroja, ka komitejas sēdē piedalījās viesa statusā, jo viņam esot draudzīgi sakari ar konkrētiem Krievijas deputātiem. Sarunas laikā esot izteikta doma, ka tagad klājoties daudz grūtāk nekā tad, kad notika krievu skolu referendums. Toreiz protestus atbalstījuši arī citi politiķi, bet tagad Ušakovs atteicies atbalstīt šādu ideju, klāstīja Mitrofanovs.

Šajā sarunā liberāldemokrātu pārstāvis Pāvels Šperovs esot izteicis ideju ieviest personīgas sankcijas pret politiķiem, kas pārkāpjot krievvalodīgo tiesības, tostarp pret Ušakovu.

Ušakovs aģentūrai LETA pauda, ka viņam ir grūti saprast cilvēkus, kuri izmanto iespēju pastāstīt par Latvijas problēmām citas valsts parlamenta deputātiem. Ja tu cīnies par kaut ko Latvijā, tad būtu vistiešākais pienākums mēģināt par to pārliecināt Latvijas parlamenta deputātus, kuri par to drīzumā balsos, akcentēja politiķis.

"Tu esi Latvijas politiķis, tad runā ar saviem Latvijas kolēģiem un Latvijas iedzīvotājiem," uzsvēra Ušakovs. Komentēt kāda viena deputāta no Krievijas Liberāli demokrātiskās partijas man ir grūti, teica Ušakovs.

Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis.

Citi šobrīd lasa

Piektdien Latvijā miris 21 ar Covid-19 saslimušais; stacionāros esošo slimnieku skaits nedaudz samazinājies
Aizvadītajā naktī aizturēti agresīvi komandantstundas neievērotāji; spraigi notikumi Liepājā, Smiltenē un Jūrmalā 10
VIDEO: suns solidarizējas ar savu saimnieku un kopē viņa klibošanu
Skatīt visus komentārus

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников