foto: Publicitātes foto
Tikšanās ar aktrisi Indru Briķi
Pasākuma afiša.
Runā Rīga
2018. gada 10. janvāris, 15:36

Tikšanās ar aktrisi Indru Briķi

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

19. janvārī plkst.15.00 Rīgas Centrālā bibliotēka aicina uz tikšanos ar aktrisi Indru Briķi. Sadarbībā ar izdevniecību „Santa” un lasītāko stāstu žurnālu „Ievas Stāsti”, tiks prezentēta Līgas Blauas grāmata „Indra Briķe. Krodera aktrise”, portālu Kasjauns.lv informēja Centrālajā bibliotēkā.

Tāpat pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt fotogrāfa Laimoņa Stīpnieka fotoizstādi „Indra Briķe. Krodera Briķe”.

Aktrisei Indra Briķei 2017. gada nogale bijusi nozīmīgiem notikumiem piepildīta – novembrī aktrise saņēma „Spēlmaņu nakts” Gada aktrises titulu kā Pegija izrādē “Pielūdzēja nr.1”, decembrī tika izdota arī Līgas Blauas grāmata „Indra Briķe. Krodera aktrise”, un 29. decembrī aktrise svinēja savu 60 gadu jubileju.

Arī Rīgas Centrālā bibliotēka vēlas godināt aktrisi viņas skaistajos svētkos, rīkojot šo tikšanos ar bibliotēkas lasītājiem, Indras Briķes talanta cienītājiem. Sarunu ar Indru Briķi vadīs žurnāliste Līga Blaua, kuras saistošos rakstus regulāri varam lasīt žurnālā „Ievas Stāsti”, bet bibliotēkas lasītājiem Līga Blaua zināma kā daudzu, lasītāju ļoti pieprasītu, grāmatu autore – “Džemma Skulme. Nospiedumi” (2009), “Vija Artmane. Sirdī palikušie” (2009), “Maija Tabaka. Spēle ar dzīvi” (2010), “Jānis Paukštello. Tintē, bet balts” (2011), “Dzīves stāsti” (2013), “Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem” (2014), “Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas ...” (2014), “Uldis Dumpis. Zemgalietis” (2015), „Ainārs Virga. Pēdējais Līvs” (2016), “Bērnu slimnīcas reimatologi laiku lokos” (2016), un nu arī “Indra Briķe. Krodera aktrise” (2017).

foto: Publicitātes foto
Pasākuma afiša.

Savukārt fotogrāfs Laimonis Stīpnieks, kura veidotās kultūrvēsturiski nozīmīgās fotoizstādes RCB apmeklētājiem nav svešas, šoreiz ir sagatavojis savu veltījumu aktrisei – fotogrāfijas, kurās Indra Briķe redzama Liepājas teātra izrādēs – uz skatuves un aizkulisēs, kā arī mēģinājumu procesā, strādājot pie leģendārā teātra režisora Oļģerta Krodera. Fotoizstāde būs apskatāma Rīgas Centrālajā bibliotēkā no 15. janvāra līdz 2. februārim.