Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
NBS sola nodrošināt jaunajiem karavīriem arī bezmaksas medicīnisko aprūpi. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Latvijas armijā šogad plāno uzņemt 710 karavīrus, kuriem sola maksāt 850 eiro 101

Sabiedrība
2018. gada 7. janvārī 10:08 2018. gada 7. janvārī 10:08
LETA
Šogad profesionālajā militārajā dienestā plānots uzņemt 710 karavīrus, un valsts no pirmās dienas atalgojumā jaunajiem karavīram sola maksāt aptuveni 850 eiro pēc nodokļu nomaksas, paziņoja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Piemēram, 120 no jaunajiem karavīriem plānots uzņemt studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, bet 330 karavīrus uzņems dienestā Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Pārējos plānots uzņemt Speciālo operāciju pavēlniecībā, Štāba bataljonā, Gaisa spēkos, Zemessardzē, Jūras spēkos un specializētajās vienībās.

Dienestam speciālistu amatos un specializētājās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar pirmā līmeņa augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, ar pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, ar vidējo tehnisko izglītību autotransporta jomā, autovadītājus, kā arī kandidātus ar pieredzi transporta remonta jomā.

Kandidātam, kas agrāk nav apmācīts militārajam dienestam, pēc pieņemšanas profesionālajā dienestā jāpabeidz amatam noteiktais militārās apmācības kurss.

NBS sola nodrošināt jaunajiem karavīriem arī bezmaksas medicīnisko aprūpi, bezmaksas izglītību karjeras sākšanai un turpināšanai, pilnu militāro sociālo garantiju komplektu - pabalstus, izdienas pensiju, kompensācijas. Tāpat NBS piedāvā ārvalstu komandējumus un izaugsmes iespējas.

Pieteikties profesionālajam dienestam var abu dzimumu Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 40 gadiem dienestam NBS vienībās, bet studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā - vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Pieteikties profesionālajam dienestam nevar abu dzimumu personas, kas ir sodītas par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, ir aizdomās turētās, apsūdzētās un tiesājamās. Tāpat dienestā nepieņem personas, kurām ir neatbilstošs veselības stāvoklis.

Citi šobrīd lasa

Kādi legingi ir modē šoruden? 43
VIDEO: mirusi slavenākā aita pasaulē 2
VIDEO: Ventis Vītols ceļ gaismā neglaimojošus faktus par sava bērna māti Magoni
Skatīt visus komentārus

Семейная драма: принц Гарри нарушил главный завет принцессы Дианы 1

Собчак выложила провокационное фото и рассказала, как распознать идеального любовника