Sargājot Rīgas pils mūri, tiks uzstādīta tērauda konstrukcija, kur Lāčplēša dienā novietot svecītes
foto: LETA
Par godu Lāčplēša dienai, cilvēki noliek svecītes pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.
Sabiedrība

Sargājot Rīgas pils mūri, tiks uzstādīta tērauda konstrukcija, kur Lāčplēša dienā novietot svecītes

LETA

Lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) arī šogad pie mūra uzstāda mobilā tērauda konstrukciju, uz kuras Lāčplēša dienā aicina novietot aizdegtās svētku svecītes, informēja VNĪ pārstāvji.

Sargājot Rīgas pils mūri, tiks uzstādīta tērauda k...

Mobilais tērauda aizsargsiets, kura idejas autors ir arhitekts Pēteris Blūms, tiek izmantots jau trešo gadu ar mērķi racionāli plānot svecīšu izvietojumu, nebojājot vēsturisko apkārtmūri.

Tērauda aizsargsiets veidots no 175 posmiem, un tās garums ir 184 metri, bet platums - viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecītes jeb 10 500 svecītes kopumā pa visu sienu.

Cilvēki noliek svecītes Lāčplēša dienā, godinot mūsu karavīrus

Kā ik gadu – viens no skaistākajiem un emocionālākajiem Lāčplēša dienas notikumiem ir svecīšu iedegšana 11. novembra krastmalā – tā ...

Rīgas pils kompleksa apkārtmūris Daugavas un Vanšu tilta pusē izbūvēts kā Pils dārza žogs 19.gadsimta pēdējā ceturksnī. Tā projektu 1874.gadā izstrādājis guberņas arhitekts Jūlijs Hāgens, daļēji pārbūvējot arī bijušā Horna bastiona ārsienu.

Rīgas pils atjaunošanas projekta 1.kārtas laikā ir veikta pils apkārtmūra restaurācija gandrīz 280 metru garumā un ap 950 kvadrātmetru platībā.