Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mazajam Ivanam liktenīga izrādījās kādas policistes bezdarbība
Egons Zīverts/liepajniekiem.lv

Mazajam Ivanam liktenīga izrādījās kādas policistes bezdarbība

Sabiedrība
2017. gada 24. oktobrī 18:18 2017. gada 24. oktobrī 18:18
  Kasjauns.lv / LETA
Par bezdarbību saistībā jūlija traģiskajiem notikumiem, kad bija pazudis un vēlāk atrasts miris piecus gadus vecais liepājnieks Ivans Berladins, no dienesta Valsts policijā (VP) atbrīvota policijas darbiniece, apstiprināja Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Policijas darbiniece, kura palaida garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā, veica dienesta pienākumus VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā.

VP jau iepriekš informēja, ka kāda policijas amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva šo informāciju tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas un neveicot normatīvajos aktos paredzētās darbības. Pret minēto VP amatpersonu IDB tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu valsts amatpersonas bezdarbību un jūlijā tika piemērots drošības līdzeklis - aizliegums ieņemt konkrētu amatu.

Septembrī ar VP priekšnieka Inta Ķuža pavēli amatpersona tika atvaļināta no dienesta VP.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūrai LETA sacīja, ka izmeklēšana turpinās, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību. To, cik ilgā laikā policija izmeklēšanu varētu pabeigt, VP pārstāve pagaidām atturējās prognozēt.

Jau vēstīts, ka šovasar Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
Ķīna arvien sparīgāk cenšas izmainīt Covid-19 izcelsmes stāstu 5
"Visai skarbi gāja," - Dženifere Rumpāne par pārdzīvoto Itālijas cietumā
Pievienot komentāru

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.