Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zināms, kuri mākslinieki šogad saņems balvu par mūža ieguldījumu teātrī
Aktrise Ņina Ņeznamova. (Foto: LETA)

Zināms, kuri mākslinieki šogad saņems balvu par mūža ieguldījumu teātrī

Kultūra
2017. gada 24. oktobrī 12:12 2017. gada 24. oktobrī 12:12
  Kasjauns.lv / LETA
"Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienībā.

Kā norādīja teātra zinātniece Maija Svarinska, Ņeznamova ir unikāls Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra zīmols. Dzimusi Volgogrādas apgabalā un turpat absolvējusi teātra studiju. Ņeznamova 1963.gadā tika uzaicināta strādāt Rīgas Krievu drāmas teātrī, kura galvenais režisors toreiz bija Arkādijs Kacs.

Savukārt aktrise Olga Ņikuļina pauda, ka viņai ir palaimējies "dzīvot" kopā ar Ņeznamovu vienā grimētavā. "Viņa ir ļoti talantīga aktrise, bet visvairāk es viņā apbrīnoju spēju rūpēties par saviem kolēģiem jau daudzu gadu garumā. Un, protams, Ņeznamova ir īsts profesionālis savā profesijā - disciplīna, atbildība, darba spējas," norāda Ņikuļina.

Par Kublinski izteicās Latvijas Nacionālā teātra literārā konsultante Rita Melnace, kura uzsvēra, ka repertuāra izvēlē režisoru allaž interesējuši latviešu teātru praksē neaprobēti darbi. Savukārt jaunas kvalitātes, jauni izteiksmes meklējumi un atklājumi saistās ar Aktieru zāles izveidi 70.gadu vidū. Latvijas Nacionālais teātris ir režisora vienīgā darba vieta, un par nopelniem latviešu teātra attīstībā viņš ir apbalvots ar augstāko apbalvojumu - Trīs Zvaigžņu ordeni.

Aktrise Māra Zemdega pauda ka režisora Kublinska daba ir samezglota, ar melniem uzplaiksnījumiem, kuros viņš ārda pats sevi. Toties mākslā viņš ir apveltīts ar īpašu talantu - sajust, atklāt laiku, apsteigt to. "Režisors apveltīts ar izsmalcinātu gaumi, prasmi atklāt visa vecuma aktieros īpašības, par kurām pašiem nav bijis nojausmas, arī manī," piebilda aktrise.

Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" pasniegšana šogad notiks jau 24.reizi. Kopumā šogad "Spēlmaņu nakts" balvas tiks pasniegtas 18 kategorijās.

Citi šobrīd lasa

Lukašenko sanatorija Jūrmalā paglābjas no sankcijām 1
Apbrīnojamā Urugvajas valsts līdera "nabadzība". 21. gadsimta vispieticīgākais jeb trūcīgākais prezidents pasaulē 8
Jaunie un karstie. Geimere Dana Dima jeb DanucD: "Spēlēšana man ir pavērusi durvis uz pasauli"
Pievienot komentāru

Максим Галкин показал секретный туннель под своим замком

"Я превратилась в телочку": Агата Муцениеце показала, как переоделась на снегу