Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ja cilvēks nav ne pensionārs, ne students, ne reģistrēts bezdarbnieks, bet vienkārši sliņķis, viņam būs mazliet jāpiemaksā par veselības aprūpi. (Foto: Shutterstock)

Veselības nodoklis būs 4,30 eiro mēnesī 148

Ziņas
2017. gada 2. septembrī 07:20 2017. gada 2. septembrī 07:20
Kas Jauns Avīze
Cilvēkiem, kas neveic sociālās apdrošināšanas iemaksas, veselības apdrošināšanas iemaksas nākamgad varētu būt 1% mēnesī no minimālās darba algas, paudusi veselības ministre Anda Čakša.

Runa ir par darbaspējīgām personām, kas nav reģistrēti bezdarbnieki, bet oficiāli nekur nestrādā. 2019. gadā iemaksas apmēru plānots palielināt līdz 3% no minimālās mēnešalgas, bet no 2020. gada – 5% apmērā. Nākamgad minimālā alga plānota 430 eiro, tātad būtu jāiemaksā 4,30 eiro mēnesī, bet pēc diviem gadiem – 21,5 eiro mēnesī, ja vien vēl netiks celta minimālā alga.

Kā norādīts Veselības ministrijas izstrādātajā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā, apdrošināta ir persona, kura veikusi valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veselības apdrošināšanai ne mazāk kā deviņus mēnešus secīgā pēdējo 12 mēnešu periodā vismaz no obligāto iemaksu objekta minimālā apmēra, kā arī persona, kura veikusi veselības apdrošināšanas iemaksas.

Tāpat pilnu valsts veselības pakalpojumu grozu saņems valsts apdrošinātas personas, piemēram, bērni, pensionāri, reģistrētie bezdarbnieki, invalīdi.

Personas, kas nebūs apdrošinātas un pašas nemaksās neko, saņems tikai valsts apmaksāto minimumu – neatliekamo palīdzību, dzemdību palīdzību, zobārstniecību akūtos gadījumos, ģimenes ārsta sniegtos pakalpojumus, ārstēšanu saslimšanās ar nozīmīgu apdraudējumu sabiedrības veselībai.

Citi šobrīd lasa

Somas, bītlenes, kleitas un peldkostīmi - šosezon modē ir neona spožums 5
Kāpēc gada siltajos mēnešos rodas ādas problēmas un kā tikt ar tām galā? 3
Pēc 71 laulībā pavadīta gada vīrs un sieva no Džordžijas nomirst vienā dienā 2
Skatīt visus komentārus

Стала известна причина ссор между герцогиней Меган и принцем Гарри

Видео: Пугачева, Галкин, Николаев и Проскурякова с детьми посетили Рижский зоопарк