Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunieši atpūšas parka zālienā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Vairāk nekā 45% jaunās paaudzes vecumdienās varētu palikt bez pensijas

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2017. gada 16. augustā 12:02 2017. gada 16. augustā 12:02
  LETA
Latvijā 45,2% tā sauktās "millenials" paaudzes iedzīvotāju jeb iedzīvotāju vecumā no 22 līdz 35 gadiem neveic uzkrājumus vecumdienām, liecina ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "INVL Asset Management" veiktā aptauja.

Vienlaikus 32% respondentu norādījuši, ka uzkrājumus veic, bet tikai valsts noteiktās iemaksas pirmajā un otrajā pensiju līmenī, savukārt mērķtiecīgi uzkrājumus vecumdienām veido 11,2% aptaujāto "millenials" paaudzes pārstāvju. Tajā pašā laikā 11,6% respondentu atzinuši, ka par šo jautājumu nav domājuši.

Tāpat no aptaujātajiem 500 respondentiem 44,2% atbildējuši, ka neplāno personīgās finanes, 31% respondentu tās plāno periodam līdz trim mēnešiem, 12,4% personīgās finanses plāno laika periodam no trim mēnešiem līdz gadam, savukārt 2,6% aptaujāto personīgās finanses plāno laika periodam no trim līdz pieciem gadiem.

Uz jautājumu, vai piekristu šodien saņemt par 50 eiro mazāk, lai vecumdienās saņemtu lielāku pensiju, 69% aptaujāto atbildējuši noliedzoši.

Aptaujā 20% respondentu arī atzinuši, ka, sasniedzot pensijas vecumu, spēs finansiāli atļauties to pašu dzīves veidu, kāds viņiem ir šodien, 33,6% atzinuši, ka noteikti nespēs to atļauties, bet 25,2% pauduši viedokli, ka drīzāk nespēs. Tajā pašā laikā 20,4% aptaujāto norādījuši, ka nav par to domājuši.

"INVL Asset Management" pārstāvji piebilda, ka "millenials" paaudzi Latvijas pārstāv 19% iedzīvotāju.

Aptauja par "millenials" paaudzes finanšu plānošanas paradumiem veikta 2017.gada augustā, internetā aptaujājot 500 respondentu vecumā no 22 līdz 35 gadiem.

Citi šobrīd lasa

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Krievu leģionāri aicina sacelties pret Putinu: kas viņi ir?
Brūsa Villisa meita pastāsta par aktiera slimības pirmajiem simptomiem
Tēmas: Pensijas
Pievienot komentāru