Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krāšņi izskan 18. starptautiskais baleta festivals “Baleta zvaigznes Jūrmalā”
Baleta meistari Dzintaru koncertzālē izcēlās ar galvu reibinošiem lēcieniem, piruetēm un pieturēšanām. (Foto: Publicitātes)

Krāšņi izskan 18. starptautiskais baleta festivals “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

Kultūra
2017. gada 7. augustā 17:15 2017. gada 7. augustā 17:15
  Kasjauns.lv
Dzintaru koncertzālē 6. augustā ar lielisku koncertu izskanēja 18. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Savā pilngadībā festivāls priecēja ar izcilu spāņu, kanādiešu, armēņu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī iepazīstinās ar Latvijas horeogrāfu jaunākajām idejām un dejotāju sasniegumiem klasisku lomu interpretācijā.

Pirmo reizi Latvijas skatītājiem bija iespēja redzēt duetus no pasaulslaveno horeogrāfu Džona Noimaijera un Džoba Kranko darbiem “Oņegins” un “Otello”, Štutgartes baleta vadošo solistu - Alīsijas Amatrieinas un Džeisona Reilija izpildījumā. Hamburgas baletu pārstāvēja katalāņu izcelsmes vadošais solists Alekss Martinezs, bet virtuozās tehnikas cienītāju nedalītu atzinību guva armēnis Avetiks Karapetjans, kurš Jūrmalā dejoja pārī ar Elinu Kamalovu no Marijas teātra. Dienvidniecisko temperamentu koncertā nodrošināja vadošo baleta solistu pāris no Astanas Valsts operas un baleta teātra – kazahstānieši Bahtijars Adamzans un Madina Basbajeva.

Pasākuma vadītāju lomā iejutās – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis ar meitu baletdejotāju Elzu Leimani. (Foto: Publicitātes)

Koncertā varēja baudīt arī Latvijas Nacionālā baleta solistu Jolantas Lubejas, Jūlijas Braueres, Artura Sokolova, Raimonda Martinova, Antona Freimaņa, Kārļa Cīruļa, un Germana Ševčenko sniegumu, kuri kopā ar kordebaletu izpildīja fragmentus no baleta “Korsārs” un jaunākā sezonas iestudējuma “Pie zilās Donavas”.Savukārt horeogrāfi Raimonds Martinovs un Antons Freimanis publikas ievērībai rādīja savus jaunākos darbus. 

Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls jau astoņpadsmit gadus aug un pilnveidojas, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem.

Citi šobrīd lasa

Aizturētā sektas līdera Visariona pilsētā dzīvo cilvēki no Latvijas. Viņu atbalstītāju skaits te – ārkārtīgi audzis 11
Ko neteikt cilvēkam, kurš tikko ir izšķīries?
Jauns Covid-19 rekords Lietuvā - saslimuši vēl 138 cilvēki 2
Pievienot komentāru

"Это уже слишком": поклонники раскритиковали "странноватое" видео Пугачевой

Хотела лишь продать яблоки: полицейские в Иманте довели пенсионерку до слез 1