Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopoto desmit nerakstīto ceļu satiksmes likumu prezentācijas pasākums Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē. (Foto: LETA)

CSDD prezentē nerakstītos ceļu satiksmes likumus

Sabiedrība
2017. gada 19. jūlijā 14:26 2017. gada 19. jūlijā 14:26
  LETA
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ar asprātīgām ceļazīmēm sākusi kampaņu "#Parlabāmattiecībām", lai celtu braukšanas kultūru uz Latvijas ceļiem.

Kampaņas sākumposmā CSDD prezentēja desmit nerakstītus ceļu satiksmes likumus, ar kuriem iepazīstināja Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, olimpiete Ineta Radēviča.

Atklāšanas pasākumā Augulis norādīja, ka joprojām ir daudz jomas satiksmes kultūrā, kur Latvijai ir jālabojas. Kā piemērus viņš minēja satiksmes dalībniekus, kuri regulāri maina joslas, kā arī cilvēkus, kas nerāda pagrieziena signālus.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs atgādināja, ka CSDD veiktā aptaujā 70% autovadītāju atbildēja, ka viņus kaitina satiksmes dalībnieki, kuri nerāda pagrieziena signālus.

Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Pasākumā satiksmes dalībniekus aicināja dot ceļu braucējiem, kas atrodas uz ieskriešanās ceļa, aplī pārkārtoties uz iekšējo joslu, dodot citiem satiksmes dalībniekiem iespēju iebraukt aplī, palaist satiksmes dalībniekus, kas gaida izbrauktuvēs un sānceļos, atstāt drošu telpu velobraucējiem, pie šķēršļiem un ceļu sašaurinājumiem izmantot rāvējslēdzēja principu, atvēlēt vairāk vietu autobusiem un smagajām mašīnām bremzēšanai, lieki nemainīt joslas, saziņai izmantot acu kontaktu un žestus, lieki netaurējot, vienmēr laicīgi izmanot pagrieziena signālus kā arī pievērst uzmanību ceļa aklajām zonām.

CSDD Sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa informēja, ka šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas motormuzejā, kā arī visu augustu "Circle K" degvielas uzpildes stacijās. Tāpat augustā publiskajā kampaņā uzsvars tiks likts uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot auto braucējus ievērot velosipēdistu tiesības. Turpretim, septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.

Citi šobrīd lasa

Publisko datus par vakcinācijas aptveri katrā ģimenes ārsta praksē 2
Valdība groza noteikumus un ar īpašiem nosacījumiem atļauj vienā automašīnā braukt kolēģiem 1
Kuldīgas slimnīcā ar Covid-19 stacionēts trīs gadus vecs bērniņš
Pievienot komentāru

На кого становится похожа Лера Кудрявцева? Шура показал обколотую до неприличия ведущую

"Не жди меня": судьба 37-летнего актера Алексея Осипова, который ушел на лед и не вернулся