Ogrē 4. maijā jau ceturto reizi notiks Tvīda brauciens
4. maijā Ogrē notiks tradicionālais Tvīda brauciens (attēlā: Ogres 3. Tvīda brauciens 2016. gadā).
Kultūra

Ogrē 4. maijā jau ceturto reizi notiks Tvīda brauciens

Elmārs Barkāns

Kasjauns.lv

Ogrē ceturtdien, 4.maijā , jau ceturto reizi notiks retro Tvīda velobrauciens, ko sadarbībā ar Ogres novada kultūras centru organizē kafejnīcas „M. Pūre” īpašnieki Iveta Zāģere un Māris Bulats. Tvīda brauciens Ogrē ar katru gadu pulcē arvien lielāku dalībnieku un skatītāju pulku.

Ogrē 4. maijā jau ceturto reizi notiks Tvīda brauc...

Šis brauciens kļuvis par īpašu un dzīvesprieka piepildītu 20. gadsimta 20.- 30. gadu noskaņu un sajūtu triumfējošu pasākumu pilsētā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad Tvīda brauciena dalībnieki kļūs par aculieciniekiem diviem Ogrei nozīmīgiem notikumiem – gan laipas atklāšanai pāri Ogres upei, gan jaunās Ogres Vēstures un mākslas muzeja jaunās ēkas Brīvības ielā 36 atvēršanai.

Starp citu, viena no jaunajā muzeja ēkā skatāmajām izstādēm – „Ar velo uz Ogri”, radusies, domājot par Tvīda brauciena tradīciju iesakņošanos Ogrē. Tās idejas autori ir Iveta Zāģere un Māris Bulats. Izstādē, kas tapusi sadarbībā ar privātkolekcionāriem Mārtiņu Beļicki un Mārci Freiju, Rīgas motormuzeju un Ogres Vēstures un mākslas muzeju, varēsim redzēt ne vien „ērenpreisus”, bet deviņus pirmās brīvvalsts laikā ražotus divriteņus, vienu no Latvijas lielākajām velosipēdu zvanu kolekcijām , kā arī citus ar šo tēmu saistītu priekšmetus, Kasjauns.lv pastāstīja Tvīda brauciena organizatoru pārstāve Gunta Šmidre. Tvīda brauciena 4. maijā programma:

* no pulksten 15.15 līdz 16.00: pulcēšanās 4.Tvīda braucienam Ogrē, Brīvības ielā 21. Katrs dalībnieks saņems maršruta (apmēram 6 km garš) karti un dalībnieka nozīmīti. Kā vienmēr, dāmām un kungiem retro noskaņu palīdzēs uzburt „Universālo mākslinieku” grima speciālistes.

* pulksten 16.00: Tvīda brauciena starts. Atgādinājums: bērniem līdz 12 gadu vecumam, galvā jābūt ķiverēm.

* pulksten 16.15: Tvīda brauciens piestāj pie Ogres upes un kļūst par lieciniekiem vēsturiskās laipas atklāšanai.

Noslēgumā: „sarkanais paklājs” un dalībnieku tērpu parāde uz tā, atraktīvāko dalībnieku apbalvošana, deju studijas „Teiksma” priekšnesums, fotogrāfēšanās  un pēcpusdienas tēja ar kliņģera baudīšana.