Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā "Open" klasē uzvar Jānis Kozlovskis

Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā "Open"...

Smiltene, 27.apr., LETA. Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā, kas svētdien norisinājās Smiltenē, Tepera trasē, par uzvarētāju "Open" klasē kļuva pērnā gada vicečempions Jānis Kozlovskis, aģentūru LETA pirmdien informēja Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Preses dienests.

"Open" klasē visas dienas garumā dominēja pērnais čempions Raimonds Jerāns, taču finālbrauciena vidū viņam uzvaru atņēma ātrumkārbas defekts. Līdz ar to uzvarētāja godā nonāca Kozlovskis, kurš pārliecinoši pārspēja dienas spilgtāko zvaigzni, bijušo Eiropas vicečempionu autokrosā Andri Dambi, kurš Latvijas autokrosa čempionāta piedalījās pēc četru gadu pārtraukuma, un Robertu Markānu.

Savulaik autokrosā starptautiskus sasniegumus guvušais Dambis pēdējo pilno sezonu Latvijas čempionātā aizvadīja 2001.gadā, bet 2005.gadā viņš aizvadīja vienu sacensību posmu. Nākamajos gados ģimenes tradīcijas turpināja Andra Dambja dēli Kristaps un Kaspars. Kristaps Dambis 2006.gadā kļuva par NEZ rallijkrosa čempionu, bet Kaspars Dambis gadu vēlāk izcīnīja Latvijas autokrosa čempiona titulu "2000 Super" klasē.

1600 klasē visas dienas garumā dominēja Edgars Galvanovskis, uzvarot pilnīgi visus braucienus - gan laika kontroli, gan trīs kvalifikācijas sacīkstes. Taču fināla pēdējā apļa pēdējā līkumā viņu pārsteidza Andris Priedītis, aizlaužoties garām un nozogot Galvanovskim viņa iespējamo pirmo Latvijas čempionāta posma uzvaru. 1600 klasē trešo vietu guva Andis Kļava, kura rezultātu tiesneši bija gatavi anulēt par nekorektu manevru pret konkurentu, taču video noskatīšanās lika mainīt sākotnējo spriedumu.

2000 Super klasē izcilu cīņu dienas garumā demonstrēja daudzie favorīti. Tomēr labāk veicās Jānim Spīķim. Aizvadot sacīkstes uz riska robežas, viņš sasniedza ilgi gaidītu uzvaru. Otrajā vietā finišēja Mārtiņš Porietis, kurš gan nevarēja izrādīt pretestību Spīķim motora karšanas dēļ. Trešo vietu dramatiskā cīņā guva debitants, pazīstamā Ventspils uzņēmēja Olafa Berķa dēls Jānis.

2000 Super klasē neveicās pērnā gada čempionam Ulvim Bujānam, kurš izstājās gandrīz katrā braucienā tehnisku iemeslu dēļ, bet finālā kapitulēja pēc konkurenta veicināta kūleņa.

Bagiju B600 klasē cīņas bija īpaši dramatiskas - klases braucēji dienas garumā piedzīvoja vairāk nekā desmit kūleņus. Neveicās arī sākotnējiem favorītiem, kas ļāva uzvarēt debitantam Renāram Vinokurovam. Otro vietu pēc smagām problēmām ar ātrumkārbu kvalifikācijas laikā sasniedza Ģirts Mūrnieks, bet trešais - jaunākais klases pārstāvis Ģirts Zīle.

D-12 smago automašīnu klasē dienas labākie bija Kristaps Eglītis un Bruno Leimanis, kuri atņēma viens otram uzvaras kvalifikācijas braucienos. Finālā no starta vadībā aizbrauca Leimanis, taču priekšpēdējā apļa beigās Eglītis atrada ceļu garām konkurentam un guva uzvaru. Trešajā vietā ierindojās Igaunijas braucējs Tāvi Pindis.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 31.maijā Brenguļu autotrasē pie Valmieras.