Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ar cūku gripu saslimuši vēl divi jaunieši, kopumā Latvijā šis vīruss konstatēts četriem cilvēkiem

Sabiedrība
2009. gada 11. jūlijā 18:49 2009. gada 11. jūlijā 18:49
 
Ar gripas paveida AH1N1 vīrusu jeb tā dēvēto cūku gripu saslimuši vēl divi cilvēki, līdz ar to Latvijā kopumā šis vīruss konstatēts jau četriem cilvēkiem, aģentūru BNS informēja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) pārstāve Laura Bundule.

Viņa pastāstīja, ka ar cūku gripu slimi izrādījušies divi no trim jauniešiem no Meksikā pabijušās grupas, kam tika konstatēti gripai līdzīgi simptomi. Līdz ar to, kopā ar iepriekš jau konstatētajiem gripas slimniekiem, kopumā Latvijā ir četri ar šo vīrusu saslimušie.

Bundule arī uzsvēra, ka abiem jauniešiem, kam gripa nupat konstatēta, ir viegla slimības gaita un viņi nav hospitalizēti.

Vēl turpinās pārbaudes diviem cilvēkiem, kuri bijuši kontaktā ar no Meksikas atbraukušo jauniešu grupu un kuriem ir gripai līdzīgi simptomi.

Jau vēstīts, ka piektdien tika apstiprināts otrais inficēšanās gadījums ar gripas paveida AH1N1 vīrusu jeb tā dēvēto cūku gripu. Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) aģentūru BNS informēja, ka šī slimība konstatēta kādai jelgavniecei, kura bija kontaktējusies ar Meksiku apmeklējuša deju kolektīva dalībniekiem. Viņa iepriekš bija vērsusies kādā slimnīcā ar gripai līdzīgiem simptomiem, un nekavējoties lūgta LIC palīdzība veikt nepieciešamo laboratorisko izmeklēšanu. Piektdien paciente tika pārvesta uz LIC, kur turpina ārstēšanos. Arī šai slimniecei slimības gaita ir viegla.

Apzinot citus ar slimnieku kontaktā bijušos un no Meksikas atbraukušos grupas dalībniekus, SVA informēja, ka ir aizdomas par vēl trim jauniem slimniekiem. Visi šie cilvēki ir bērnu un jauniešu centra "Junda" deju kolektīva dalībnieki, kas atgriezušies no ceļojuma uz Meksiku.

Taču Bundule uzsver, ka situācija ir normāla un īpašam satraukumam patlaban nav pamata. Vīruss gan turpina izplatīties pasaulē, bet Latvijas iedzīvotāji turpina ceļot, tādēļ jāuzmanās un pašiem jādomā par savu veselību.

SVA pārstāve arī atzina, ka patlaban varētu būt daudzi neatklāti slimnieki, kas izjūt vieglus gripas simptomus, bet pie ārsta vēl nav vērsušies.

Tuvāko dienu laikā SVA Zemgales reģionālās filiāles epidemiologi apzinās kontaktpersonas, viņu veselības stāvokli, informēs par piesardzības pasākumiem, kā arī sniegs informāciju par kontaktpersonām ģimenes ārstiem. Nepieciešamības gadījumā tiks organizēta laboratoriskā izmeklēšana.

SVA epidemiologi lūdz atsaukties un zvanīt dežurējošajam epidemiologam pa tālruni 29444890 tos Jelgavas bērnu un jauniešu centra "Junda" dalībniekus un līdzbraucējus, kuri ceļoja uz Meksiku, īpaši gadījumā, ja ir parādījušies akūtas augšējo elpceļu infekcijas simptomi - temperatūras paaugstināšanās, iesnas, sūrstošs kakls, klepus, nogurums un kaulu laušanas sajūta.

Jau vēstīts, ka īsi pirms Jāņiem Latvijā tika konstatēts pirmais saslimušais ar AH1N1 vīrusu. Slimniece ātri atlaba un pēc vienas nedēļas ārstēšanās LIC varēja atgriezties mājās. Slimniecei nekādu komplikāciju nebija, un šādos gadījumos no vīrusa var izārstēties aptuveni nedēļas laikā.

Savukārt Lietuvā konstatēti pieci saslimušie ar AH1N1, bet Igaunijā - 13, taču pieci no tur inficētajiem bija amerikāņu skolēni, kas bija ieradušies ekskursijā.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem kopumā pasaulē līdz ceturtdienai ar jauno gripas vīrusu sasirguši vismaz 93 612 cilvēki un vismaz 466 no viņiem miruši.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Cik var mani ķengāt!" - dziedātāja Samanta Tīna pukojas, ka viņu apvaino Lukašenko atbalstīšanā
Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Šausminoši video no Londonas: "Zirnekļcilvēks" piekauj veikala darbiniekus
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком